Güney Kaliforniya'daki Mojave Çölü'nde altı ceset bulundu

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Güney Kaliforniya'daki yetkililere yapılan sağlık kontrolü çağrısı, bu hafta tüyler ürpertici bir keşfe yol açtı: Mojave Çölü'nün uzak bir kavşağında altı ceset buldular.

San Bernardino İlçesi Şerif Departmanı yetkilileri, cesetlerin çoğunu Salı günü saat 20.15 civarında, Los Angeles'ın yaklaşık 160 kilometre kuzeydoğusunda, El Mirage dışındaki 395 numaralı karayolunun uzak bir bölgesinde buldu. Şerif departmanı sözcüsü Mara Rodriguez düzenlediği basın toplantısında, Çarşamba sabahı erken saatlerde altıncı bir cesedin bulunduğunu söyledi.

Bayan Rodriguez, cesetlerin bulunduğu bölgenin o kadar izole olduğunu söyledi ki, şerif departmanı Kaliforniya Otoyol Devriyesi'nin havacılık bölümünden yardım istedi.

Televizyon haber ekipleri tarafından paylaşılan havadan görüntüler, olay mahallinin yakınında çalılarla ve kanıt işaretleriyle dolu bir alanı gösteriyor. Televizyon haberlerinin çektiği bir videoda, sansasyonel görüntülerden dolayı videonun bazı kısımları bulanıktı.

Bayan Rodriguez, cesetleri bulunan kişilerin ne yaşının ne de cinsiyetinin hemen bilinmediğini söyledi. Ölüm nedeni ve şekli de hala araştırılıyor ve kişilerin ne kadar süredir öldüğü belli değil.

Müfettişler, kendilerini cesetlere yönlendiren sağlık inceleme çağrısı hakkında bilgi vermedi ve cesetlerin hangi durumda bulunduğunu söylemedi.

Başka bir şerif departmanı sözcüsü Gloria Huerta, “Spekülasyon yapmak için yeterli bilgiye bile sahip değilim” dedi.

Şerif Departmanı Özel Soruşturma Bölümü üyeleri davaya yardımcı oluyor.

Daha önce çölde ceset bulunup bulunmadığı sorulduğunda Bayan Huerta şunları söyledi: “Daha önce de vakaların olduğunu biliyorum çünkü geniş bir çöl alanımız var. Bu dereceyi hatırlamıyorum.

“25 yıldır bölümdeyim ve bunu hiç yaşamadım” diye devam etti. “Ama burası oldukça büyük, ıssız bir çöl alanı. Gördüğüm hiçbir bina yok. Mağaza ya da buna benzer bir şey yok. Yani bunu tarif edebileceğim en iyi yol bu. Burası sadece açık bir alan.”

Bayan Huerta'ya göre, cesetler Çarşamba günü öğleden sonra geç saatlerde olay yerinden kaldırılmamıştı.

“Topladığımız kanıtları gözden geçirmek, işlemek ve bildiğiniz gibi bu davada bir sonuca varmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.