Hadise’nin aşkı Mehmet Dinçerler’den borç açıklaması

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Hadise’nin aşkı Mehmet Dinçerler’den borç açıklaması bir müddetdir şirket borçları sebebiyle düşünceli günler yaşadığı konuşulan Hadise’nin aşkı Mehmet Dinçerler’den açıklama geldi: “Babamın ve amcamın ortağı olduğu şirkete maalesef kefil oldum. Bütün ödeme takvimine uydum. Bir tane dahi takibe alınmış borcum yoktur. Şirketimin ve şahsımın kefaleti bulunan borçların neredeyse hepsini kapattık.”

İş ömründe güç günler geçirdiği konuşulan Mehmet Dinçerler, hususla ilgili bir basın açıklaması yaptı:

* Çocukluğumdan beri ticaretin içerisinde yer almış ve sonsuz tecrübeler edinmiş bir ailede yetişmiş bir genç olarak iş ömrüne dair öğrendiğim en temel kıymet, iş ahlakından asla ödün vermemektir. Ne yazık ki babam Burhan Dinçerler ve ağabeyi Mehmet Dinçerler’in ortak oldukları Hacı Sayid Besin San. Tic. A.Ş. ekonomik olarak sorunlu bir müddetçten geçmektedir. Bu güçlü süreçte bir kısım banka borçlarına ailesine ve soyadına karşı kendisini sorumlu hisseden her evlat üzere hiç bir ticari yükümlülüğüm olmamasına karşın maalesef kefil olmuştum.

* Bu sebeple borçların yapılandırılması için Hacı Sayid’in konkordato talebinde bulunması ile bir kısım kefaletlerimiz sebebiyle, yatırımcılarımızı ve çalışanlarımızı müdafaa altına almak gayesiyle, şirketimiz de 2019 yılında konkordato sürecine girmek zorunda kalmıştır.

* Şahsım ve şirketim olarak onaylanan bütün ödeme takvimine uymuş olup bir tane dahi takibe alınmış borcum bulunmamaktadır. Ayrıyeten 2021 yılında şirketimin ve şahsımın kefaleti bulunan borçların (şahsım ve şirketimin borcu olmamasına rağmen) neredeyse hepsini kapattık.

* Ben bugüne kadar evlat olarak üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum ve bundan daha sonra da ne gerekiyorsa yapacağım.

“YÜZÜK ALACAĞINA BORCUNU ÖDESİN”

Hadise ile Mehmet Dinçerler geçen günlerde evlilik sonucu almıştı. Dinçerler sevgilisine 40 bin dolar pahasında bir tektaş armağan etmişti.