Hakan Çalhanoğlu’ndan transfer kelamları: Maldini ile konuştuk…

Gattuso

New member
EURO 2020’nin açılış müsabakasında İtalya ile karşı karşıya gelecek olan A Ulusal Futbol Takımı’nda yıldız oyuncu Hakan Çalhanoğlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yarın özel bir maça çıkacaklarını söyleyen Hakan Çalhanoğlu, “Benim için de başka bir özelliği var. İtalya’da olduğum için grup arkadaşlarıma karşı oynayacağım için fazlaca memnunum. Özel bir maç olacağını düşünüyorum. Buraya kadar geldik ve bu maçı bekledik. Yarın en âlâ biçimde ülkemizi temsil edeceğiz, inşallah puanla ayrılırız” diye konuştu.

“Turu geçmek istiyoruz”
İtalya Ulusal Takımı’nda grup arkadaşları olan Hakan Çalhanoğlu, “Kendi ülkeleri hakkında ve kendi taktik anlayışlarından kimseye bir şey bahsetmediler. Yarın alanda her şeyi ortaya koyacağız. Hocamızla birlikte ekibi düzgün tahlil ettik ve hazırız. Uygun bir hocaları var. Biz de bugünü bekledik ve buraya kolay kolay gelmedik. Ferdî oyuncularımız epey kaliteli. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum. Puan olarak konuşmayı sevmiyorum. Günden güne bakarak tipi geçmek istiyoruz. Kendi ortamızda her vakit konuşuyoruz ve rakibi tahlil ediyoruz. Hocamız da bu tahlilleri bize iletiyor. Değerli oyuncuları var. Insigne üzere uygun oyuncuları var. Tahlilde her şeyi görüyoruz. Yarın grup halinde çıkacağız sahaya” sözlerini kullandı.

“Şu anda turnuvaya konsantre oldum”
İtalya Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Mancini’nin “Umarım finalde Türkiye ile oynarız” kelamlarıyla ilgili de konuşan Hakan Çalhanoğlu, “İnşallah finalde karşılaşırız. Hem bizim tıpkı vakitte onların ismine güzel olur. Biz buralara kolay gelmedik. İtalya’ya hürmet duyuyoruz. Onların kalitelerini biliyoruz. Kendimize ilişkin bir kalitemiz var. Buraya kolay gelmedik. Yarın kendi oyunumuzu oynadığımız vakit ve korkmadan oynadığımız vakit yarın bu maçı alabiliriz” dedi. Son olarak İtalyan bir gazetecinin transferi hakkında sorduğu soruyu yanıtlayan Hakan, “Yarın akşam kazanmak istiyoruz. Çok değerli bir maç bizim için. Paolo Maldini ile konuştum. Beni aramıştı. Milan’la ilgili konuştuk ve şu anda Türkiye Ulusal Takımı’na odaklanmak istediğimi söylemiş oldum” diyerek kelamlarını tamamladı.