Hoş havalarda deniz kenarında okuyabileceğiniz kitaplar

AirdropAvcisi

New member
Denizi ve kıyıları seviyoruz; uzun yaz gecelerinde arkadaş sohbetleri içilen çaylar, kahveler ve okunan kitaplar…

Bu yaz her ne kadar sorunlu geçse de eski hoş günlere kavuşacağımız vakit içinder da yakın. Bunun için deniz kenarında kitap okumayı seviyoruz. Kitap Ayracı olarak sizin bu isteğinizi bildiğimiz için sizler için kimi kitaplardan bir teklif listesi hazırladık…

Evet, kitap okumanın yeri ve vakti olmaz; lakin biliyorsunuz ki deniz kenarında kitap okumanın tadı apayrı oluyor… Bu yaz kıyıda okuyabileceğiniz sürükleyici kitapları sizin için derlerdik.

Buyurun…

Ben Kirke, Madeline Miller

Sayfa: 408

PR, Washington Post, Buzzfeed, People, Time, Amazon, Entertainment Weekly, Bustle ve Newsweek’e nazaran Yılın En Düzgün Kitabı seçilen “Ben Kirke”, dikkat cazibeli kıssasıyla okuyucuyu Kirke’nin yaptığı bir büyü üzere tesiri altına alıyor.

Yaşlı Adam ve Deniz

Ernest Hemingway’in ölümsüz yapıtlarından Yaşlı Adam ve Deniz, akıcı anlatımı ve naif betimlemeleriyle okuyucusunu epey kısa bir müddetde içine alıp öyküsüyle sürüklüyor.

Sayfa: 136

Veba Geceleri

Orhan Pamuk’un üzerinde 5 yıldır çalıştığı Veba Geceleri, 1901 yılında 3. Veba Pandemisi devrinde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor.

Sayfa: 544

Toplumsal mevzulara hassaslığı ile tanınan edebiyatçı ve fikir adamı Zülfü Livaneli, bu defa Ege balıkçılarının ve hayal kurmaktan bile yoksun bırakılan göçmenlerin yazgısına eğiliyor.

Sayfa: 140

Kayıp İlahlar Ülkesi

Ahmet Ümit’ten soluk soluğa bir roman…

Sayfa: 504

Söylenmemiş Kelamlar

İclal Aydın’dan yeni roman…

Sayfa: 416

Konuşamadığımız Ne var ise

Arda Erel, toplumu var eden lisanla ve hem ayrıştırmayı tıpkı vakitte birleştirmeyi başarabilen sözlerle vaktin kaydını tutuyor. Aşk ve toplum üzerine yazdığı denemelerle tüm okurlarını konuşmaya, duvarları yıkarak tıpkı gökyüzünün altında buluşmaya davet ediyor…

Sayfa: 232

An ve Sızı

Sevgili Ahmet Eren Süzgün, An ve Sızı’da bunu başarabilen bir karakteri ele alıyor.

Sayfa: 168

Kaçış ve Balıkçı

hayatım boyunca faydalı bir şey yapmak istediğimde, kendime bakıp ben yapamam dediğim hayli vakit oldu. Ancak kararlıydım…

Sayfa: 126

Miras

Bir aile portresinin art planını resmediyor ve gerçeklere dayalı bir travma kıssası anlatıyor.

Sayfa: 309

Ergül Tosun

Kitap sayfası için irtibat:

[email protected]