İlkay Gündoğan’dan derbi itirafı

Gattuso

New member
Manchester City’nin Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan İngiliz basınına epey çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Saygı görmek istiyorum”
Şampiyonlar Ligi’nde alınan yenilginin ekibin istikrarını bozmadığını aslına daha da kenetlendiğini belirten deneyimli oyuncu, “Oyuncular ile rekabet artık çağdaş futbolda yok. Eski başlı birtakım insanların 20-30 yıl evvel alanda birbirlerini kasıtlı yaralamaya çalıştığı üzere değil artık. Sonuçta bu bir oyun. Herkes üzere ben de hürmet görmek istiyorum, bunun tersine hakikaten gerek yok.” formunda konuştu.

“Finali asla izlemeyeceğim”
Şampiyonlar Ligi finali ile ilgili İlkay Gündoğan, “Paris’teki finali düşündükçe epeyce sinirleniyorum. Şampiyonlar Ligi final maçını katiyetle izlemeyeceğim. Büyük bir fırsatı kaçırdık vebu hakikaten sıkıntı bir durum. O gün için yanlış yaptığımızı söyleyebileceğimiz pek bir şey yoktur fakat günün sonunda iki gol yedik ve elendik. Tahminen de yeteri kadar odaklanamadık.” sözlerini kullandı.

“İnsanlar birbirine kıymet vermiyor”
İnsan gün geçtikçe yanlış tarafa gerçek gidiyor. Beşerler birbirine kıymet vermiyor artık. Natürel ki bunda toplumsal medyanın tesiri büyük. İnsanların birçok ne kadar beğeni aldığınıza ya da fotoğraflarınızın altına kimin yorum yaptığına bakar. Size dürüst fikir veren insanların niyeti değerli değildir. Kendime her vakit ‘Kendini fazla önemse’ diyorum.