İş insanına cinsel tacizle suçlanan Esra Ersoy: Benim kendisine dava açmam gerekirdi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
İş insanına cinsel tacizle suçlanan Esra Ersoy: Benim kendisine dava açmam gerekirdi Ankaralı iş insanı M.Y.’ye toplumsal medyadan müstehcen manzaralarını göndererek cinsel tacizde bulunduğu argümanıyla hakkında soruşturma başlatılan ‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy, “Erkek arkadaşım olduğu için cinsel içerikli görüntü ve fotoğraf gönderdim. Bana cinsel içerikli gönderdiği bildiriler duruyor. Benim kendisine dava açmam gerekirdi” dedi.

Esra Ersoy hakkında, Ankaralı iş insanı M.Y.’ye toplumsal medya üzerinden müstehcen manzaralarını göndererek cinsel tacizde bulunduğu teziyle soruşturma başlatıldı. M.Y., Ersoy’un gönderdiği imgeler ile yazışmaları da kanıt olarak savcılığa sundu.

Yapılan incelemede Ersoy’un, şikâyet daha sonrası imaj ve yazışmaları toplumsal medya hesabından sildiği tespit edildi.

Esra Ersoy ise toplumsal medya hesabından M.Y.’nin kendisine gönderdiği iletileri paylaştı.

“EVLİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Açıklamalarda bulunan Ersoy, taciz savında bulunan iş insanı M.Y.’nin kendisine cinsel içerikli iletiler gönderdiğini argüman ederek, “Benim kendisine dava açmam gerekirdi. Beni rencide ediyor, incitiyor” dedi.

M.Y.’nin 11 yıl boyunca ömründe olduğunu ve hâlâ kendisine kıymet verdiğini öne süren Ersoy, şunları söylemiş oldu:

“Beni insanlara karşı nahoş ve berbat argümanlarda bulunarak rencide etmesi zoruma gidiyor açıkçası. Evli olduğunu bilmiyordum. Bana bekar olduğunu söylemişti. Evlenmek istiyordu benimle, ben de bu kelamlara inanmıştım. Aşikâr bir süre daha sonra evli olduğu ortaya çıktı. Boşanacağını söylemiş oldu. Sevmiştim ben onu tahminen hâlâ seviyorum asla onu ömrümde tekrar istemiyorum. Beni insanların önünde berbat bir duruma düşürdü. Erkek arkadaşım olduğu için cinsel içerikli görüntü ve fotoğraf gönderdim.”

“ATTIĞI İLETİLER DURUYOR”

“Tehdit bildirileri geldi bana, kendi ailesinden birisinden. Ben onunla hiç davalık olmak istemedim, yaşanan hoş günlerin hatırına görünen o ki benim elimde olan kanıtları ortaya dökmem gerekir. Bu çıkan haberler olayın gerçeğini yansıtmıyor. 2009 yılından itibaren bana attığı bildiriler, mailler ben biraz tembel bir beşerim iletilerimi silmemişim bana bu biçimde bir iftira atılınca o bildirilere ulaşabiliyorum attığı iletiler duruyor.”

İş insanı M.Y. ile 20 yaşındayken tanıştığını, 30 yaşlarına geldiğini söyleyen Ersoy, “Benim en hoş yıllarımı yedi, üstüne nahoş iftiralarla beni bu durumlara getirmesi güzel değil. Beni kullandı” sözlerini kullandı. (DHA)