İsmail Kartal: Ali Koç rica etti, kabul ettim

Gattuso

New member
Üstün Lig’in 29. haftasında konuk olduğu Alanyaspor ‘u 5-2 mağlup eden ve son 5 maçından 4 galibiyet çıkararak 50 puanla 3. sıraya yerleşen Fenerbahçe ‘de teknik yönetici İsmail Kartal, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa konuştu.

17 yaşındaki Arda Güler’i koruduklarını ve kolladıklarını vurgulayan deneyimli futbol adamı, ‘‘Arda Güler oyuna ne vakit girecek? Ne vakit birinci 11 oynayacak? Bunları hakikaten epey yeterli planlıyoruz.’‘ dedi ve ekledi:

‘En büyük oyunculardan biri olacak’

”Mesut Özil ağabeyinin yerine girdi. Bu maçta da tam vaktinde oyuna aldığımı düşünüyorum. bu biçimde oynata oynata, goller atacak, attıracak. Arda hem Fenerbahçemizin birebir vakitte Türk futbolunun en büyük oyuncularından biri olacak.”

‘Başkanımız rica etti, ben de kabul ettim’

Altyapıda Arda üzere fazlaca kıymetli genç oyuncuları olduğuna vurgu yapan Kartal, ”Arda üzere daha epey gencimiz var. Onları da hazırlıyoruz. Onlarla ilgili bir plan yaptım. Haftanın 3-4 günü onlara ekstra egzersizler yaptıracağız. Liderimiz rica etti, ben de kabul ettim. aslına bakarsan Samandıra’da kalıyorum, bu ekstra egzersizleri yapacağız.” diye konuştu.