İsmail Kartal: Rol yapamam, palavra konuşamam

Gattuso

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Göztepe maçındaki 2-0’lık galibiyeti kıymetlendirdi.

Kartal, “Galatasaray maçından daha sonra ekipte rehavet olabileceğini düşündük. Hafta başından beri ekibi uyardım; “Aman dikkat” dedim ve Göztepe’nin kuvvetli grup olduğunu anlattım. Oyuna golle başladık, birinci yarının sonlarına gerçek rakip, oyunu ele geçirdi. Bu gerçeklerle yüzleşmemiz lazım. Kazanma alışkanlığı yakaladık ve 60-65’e kadar bekledim. Dimitris Pelkas’ın sakatlanması bizi yavaşlattı. Bu maçta 3’ü, 4’ü atabilirdik. Kazandığımız için memnunum. Taraftarlarımıza teşekkür ederim. Kısım bölüm güzel, kısım bölüm vasat oynadık” dedi.

“En düzgün yerde bitirmek istiyoruz”

“Üst sıralardaki yarış ne olur?” formunda bir soru yöneltilen deneyimli teknik yönetici, “Maç maç düşünüyoruz. Dönemi en güzel yerde bitirmek istiyoruz.” karşılığını verdi.

“Rol yapmam, palavra konuşmam”

İsmail Kartal, “Rol yapmam, palavra konuşmam. Ben bu biçimde biriyim. Grupla yeri geldiğinde arkadaşım, yeri geldiğinde babayım. Biraz vakte gereksinimim vardı, oyuncularımızla birbirimizden düzgün elektrik aldık. Oyundan keyif aldılar, inandılar. Taraftar da bize takviye verdi, bu günlere geldik.” tabirlerini kullandı.

Şampiyonluk karşılığı

“Trabzonspor kaybediyor, siz kazanıyorsunuz? Maksadınız ne?” diye soru sorulan 60 yaşındaki çalıştırıcı, “Hedefimiz maç maç düşünmek. Bunu birinci geldiğimde de söylemiş oldum. Fenerbahçe’ye layık bir yerde dönemi bitirmek. Maksadımız en güzel yerde bitirmek. Bu neresi olur? Bilemeyiz, futbol bu.” formunda konuştu.

“Arda Güler’in önünde epeyce yol var”

Grubun genç oyuncusu Arda Güler için açıklama yapan Kartal, “Arda Güler, bizim oyuncumuz. Ona sorumluluk da verdim. Miguel Crespo ile haber yolladım, penaltıyı atmasını söylemiş oldum. Bizi mahcup etmedi. Kendisini de tebrik ederim. Oynaya oynaya gelişecek ve bir gün, bir bakmışsınız birinci 11’de. Önünde fazlaca yol var.” değerlendirmesinde bulundu.