İsrail zulmüne ‘Yıkılsın İsrail’ müziğiyle reaksiyon gösteren Murat Kekilli: Filistin’e gitmek isterim

JoKeR

Active member
İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik taarruzlarına “Yıkılsın İsrail” isimli müziğiyle reaksiyon gösteren Rock müziği sanatkarı Murat Kekilli, konser için geldiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Üzerimde sorumluluk hissettim”

Kekilli, İsrail’in Gazze halkına yönelik gösterdiği zulmü lanetlediğini ve reaksiyonunu bir müzikle anlattığını belirterek “O bölgede kanayan bir yara var. Biz de buna duyarsız kalamayız. Orada yaşanan şeyler insanlık dramı. Birilerinin el atması lazımdı, ben üzerimde bir sorumluluk hissettim. Bunu da yerine getirmek için elimden geleni yaptım” diye konuştu.

Müziğin kelamlarının kendisine ilişkin olmadığını tabir eden Kekilli, yapıtın beğenilmesine epeyce sevindiğini söylemiş oldu. Müziğe gelen reaksiyonların genel olarak fazlaca olumlu olduğunu lisana getiren Kekilli, şöyleki konuştu:

“Filistin’e gitmek isterim”

Uç bir müzikti, fazlaca az olumsuz reaksiyon geldi. Sanatçı özgür ruhlu olmalı. Gerektiğinde kendisini bile eleştirebilmeli. Filistin’de insanlık dışı olaylar oluyor onları lisana getirmeye çalıştım. Orada yaşayan insanların dramını görmek açısından Filistin’e gitmek isterim. Oradan beşerler yaşamak için uğraş veriyor.