İstanbul’da bayan cinayeti: Ozan Dum, 19 yaşındaki gebe hanımı öldürdü

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul Ümraniye’de unsur bağımlısı olduğu sav edilen cani koca, 19 yaşındaki 6 aylık gebe olan imam nikâhlı eşine 1,5 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde kurşun yağdırdı. Kurşunların maksadı olan gebe bayan hayatını kaybederken, gözaltına alınan kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, geçtiğimiz cuma günü Ümraniye’de Adem Yavuz Mahallesi’nde saat 15.20 sıralarında meydana geldi.

Hasret Dalkoparan (19), ağabeyi Tolga Dalkoparan’ın konutuna sığındı. Ozan Dum, Dalkoparan’ın yaşadığı meskeni gözetlemeye başladı. Dum, Hasret Dalkoparan’ın ağabeyinin markete gitmesini fırsat bilerek meskene girdi.

Eşiyle tartışan Ozan Dum, akabinde silahını çıkartarak Hasret Dalkoparan’ı1,5 yaşındaki çocuğunun yanında silahla vurarak öldürdü.

İhbar üzerine olay yerine epeyce sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Olay yerine gelen polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, sıhhat takımları Hasret Dalkoparan’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

Bahtsız bayanın cansız vücudu, incelenmek üzere isimli tıp morguna kaldırıldı.

Hasret Dalkoparan’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının akabinde Çekmeköy Alemdağ Mezarlığı’na defnedildi.

18 kabahat kaydı bulunan Ozan Dum, kullandığı ruhsatsız tabancayla bir arada Çekmeköy’de yakalandı. Emniyette sorgulama süreçleri tamamlanan cani koca, adliyeye sevk edildi. Kuşkulu, Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Ne vakte kadar bayanlar bu biçimde katledilecek?”

Baba Derya Dalkoparan, “Ben bu şahsın annesi ve babasından da şikâyetçiyim. Daha öncesinden kızımı tehdit ettiğini de biliyorlardı. Hakikaten bu türlü de oldu. Artık ben buradan adalete sesleniyorum. Ne vakte kadar bayanlar bu biçimde katledilecek. En son konutumuzun önünde pusuya yatıp kızımı vurdu. Damadım âlâ bir insan değildi. Ben annesine babasına tekraren söylemiş oldum. Sonuç ortada, epey hüzünlüyüm. Canımız fazlaca makus bir biçimde yanıyor. Bu caninin idamını istiyorum, ikili cinayet gerçekleştirdi. Benim kızım gebeydi” tabirlerini kullandı.