İyiler’in genç yetenekleri hayallerine kavuştu

JoKeR

Active member
Antrenör, vücut eğitimi öğretmeni ve spor yöneticisi olmak isteyen gençlerin katıldığı Genç Yetenek BESYO Akademi’de öğrenciler, hayallerine kavuşmaya devam ediyor. Alanında uzman eğitimciler tarafınca verilen eğitimler kapsamında disiplinli bir biçimde imtihana hazırlanan 91 gençten 74’ü kuvvetli parkur imtihanını geçerek muvaffakiyete imza attı.

GÜÇLÜ VE ELEYİCİ BİR İMTİHANDI

27. periyot POMEM adayı olan Ferhat Gökalp, Genç Yetenek BESYO ile imtihanlara fazlaca yeterli bir biçimde hazırlandığını söyleyerek “Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne giriş imtihanlarından biri olan fiziki yeterlilik imtihanı çok güçlü ve eleyici bir özelliğe sahip. Bunun şuurunda olduğum için beni en âlâ biçimde imtihana hazırlayacak kurs ile çalışma gereksinimi duydum. Bu süreçte Esenler Belediyesi ve Genç Yeteneğin ortak çalışması olan POMEM kursuna kayıt oldum. Kursun tecrübeli antrenör takımına sahip olması bana itimat verdi. Fizikî yeterlilik imtihanı için kursun başlangıcından imtihanın olduğu güne kadar antrenörlerin bizden istediği tek şey kursa disiplinli bir biçimde devamsızlık yapmadan devam etmekti. Kursun vermiş olduğu eğitimin yanı sıra gereç dayanağının de olması bizi her idmanda ileriye taşıdı. Antrenörlerimizin ve benim vermiş olduğu emeklerin kararında imtihanda geçerli puan alarak kelamlı mülakat kademesine geçtim. Bizi bu yolda yalnız bırakmadığı ve takviyesini hissettirdiği için antrenörlere, Genç Yeteneğe ve Esenler Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

BİZLERE DAİMA YENİ FIRSATLAR SUNDULAR

İmtihanlara Genç Yetenek BESYO ile hazırlanan Kahraman Demir ise şunları kaydetti:

“Esenler Belediyesi’nin biz spor çocuklarına her vakit sunduğu imkanlar oldu. Her vakit spora teşvik ve muvaffakiyet yakalamamız için bizlere dayanak oldu. Bu yüzden Belediye Liderimiz Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere kursumuzun hocaları olan Murat hocamıza ve Yunus hocamıza teşekkürü borç bilirim. Emekleri için fazlaca fazlaca teşekkür ederiz.”