JD Vance, Trump'ın kendisini başkan yardımcısı olarak seçmemesi halinde hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Ohio Senatörü JD Vance, uzun zamandır Donald J. Trump'ın en umut verici başkan yardımcısı adaylarından biri olarak görülüyor ve işi almak için herkesten daha çok çalıştı: kampanya için para toplamak ve kablolu televizyonda sonsuz sayıda muhabirle konuşmak ve hatta Desteğini göstermek için eski başkanla birlikte Manhattan'daki bir mahkeme salonunda oturdu.

Şimdi, Trump'ın teatral seçim süreci son aşamalarına girerken Vance Çarşamba günü yaptığı açıklamada, seçimi kazanamaması halinde bunun kendisini biraz üzgün bırakacağını kabul etti.

Bay Vance, Fox News'a verdiği röportajda “Ben insanım, değil mi?” dedi. “Yani böyle bir şeyin mümkün olduğunu bilerek, gerçekleşmezse kesinlikle biraz hayal kırıklığı yaşanacaktır.”

Trump, gelecek ay Cumhuriyetçilerin Ulusal Kongresi'nden kısa bir süre önce seçimini açıklayacağını söyledi. Ancak kampanya ekibi, bir duyurunun bu hafta gibi erken bir zamanda gelebileceği yönündeki spekülasyonları artırdı.

Vance ve aralarında Kuzey Dakota Valisi Doug Burgum ve Florida Senatörü Marco Rubio'nun da bulunduğu diğer önemli adaylar, eski başkanın bu yıl Başkan Biden ile yapacağı ilk tartışmaya katılmak üzere Perşembe günü Atlanta'da Trump ile buluşmaya davet edildiler. dedi Kampanya yardımcıları. Vance'in röportajı, Fox News'in Salı günü duyurduğu ve en umut verici adaylardan bazılarının yer alacağı bir dizideki ilk röportaj. Burgum ve Güney Carolina'dan Sen. Tim Scott da önümüzdeki günlerde izleyicilere başkan yardımcılığı niteliklerini ve diğer önemli kişileri tanıtmak üzere sahneye çıkacaklar.

Bay Vance ve eşi Usha, Ohio'daki evlerinde bir röportaj için oturdular. İkinci Leydi olursa hangi konuya odaklanacağı sorulduğunda Bayan Vance güldü ve bunun “biraz erken” olduğunu söyledi.

Kocasının iki yıldan kısa bir süre önce ilk seçim kampanyasında yaşadığı deneyimi şok olarak nitelendirdi.

Bayan Vance, “Daha önce yaptığımız her şeyden çok farklıydı” dedi. “Ama bu bir maceraydı ve sanırım şöyle ifade edebilirim: Şu anda hayatımızda hiçbir şeyi değiştirme ihtiyacı hissetmiyorum. Ama JD'ye inanıyorum ve onu seviyorum. Yani hayatlarımızda neler olacağını göreceğiz. Açığız.”

Eski bir savcı olan Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile olası bir tartışma sorulduğunda Bay Vance, Yüksek Mahkeme Baş Yargıcı John Roberts'ın eski hukuk katibi olan Bayan Vance ile evli olduğu için iyi hazırlıklı olacağını söyleyerek şaka yaptı.

“Bu davacıyı her zaman tartışmam gerekiyor, bu yüzden iyi iş çıkaracağımı düşünüyorum” dedi.

Bay Vance, daha fazla imalat işi, daha fazla okul seçeneği ve sınır dışı etmelere ve güney sınırı boyunca bir duvar inşa etmeye odaklanan bir göç politikası için baskı yapacağını söyledi.

Demokratların sık sık siyahi seçmenlere ve yoksullara karşı duyarsız oldukları için Cumhuriyetçilere saldırdıklarını ancak “Fakir bir ailede büyüdüğüm ve işçi sınıfı toplumunda büyüdüğüm için bunu benimle gerçekten başaramazlar” dedi.

“Sanırım biyografimde bu adamların bana saldırmasını biraz zorlaştıran bir şeyler var” dedi.

Michael M.Grynbaum raporlamaya katkıda bulunmuştur.