Kamyonet kazasında mahsur kalan adam 6 gün hayatta kaldı

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Portage, Indiana yakınlarında iki adam, Salı günü potansiyel balık tutma noktaları için bir dere ararken ağaçların arasında parlak bir nesne fark etti. Yaklaştıklarında hasarlı bir araç olduğunu gördüler.

Adamlardan biri olan Mario Garcia, içeriye baktığını, hava yastığını kenara ittiğini ve cansız olduğunu düşündüğü bir ceset bulduğunu söyledi.

Ancak dokunulduğunda hâlâ hayatta olan genç bir adam uyandı.

Bay Garcia bir basın toplantısında “Bizi gördüğüne çok sevindi” dedi. “Hiç bu kadar rahatlama yaşamamıştım.”

Yetkililer, Mishawaka, Indiana’dan 27 yaşındaki sürücü Matthew R. Reum’un buruşmuş 2016 Ram kamyonunda altı gün boyunca mahsur kaldığını söyledi.

Bay Garcia, birlikte olduğu adam Nivardo Delatorre’nin yardım çağırmak için hemen otoyola gittiğini söyledi.

Çavuş’a göre kurtarıcıların Bay Reum’u enkazdan kurtarması “biraz zaman” aldı. Indiana Eyalet Polisi sözcüsü Glen Fifield.

Polis Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bay Reum’un yaklaşık 50 mil uzaktaki South Bend’deki Memorial Hastanesi’ne “ciddi, yaşamı tehdit eden yaralanmalarla” nakledildiğini söyledi.

Hastane sözcüsü Heidi Prescott’a göre durumu ertesi gün kritikten ciddiye iyileşti.

Polis, Bay Reum’un 20 Aralık günü saat 23.00 sıralarında Fort Wayne’in yaklaşık 190 kilometre batısındaki Portage’da düştüğünü belirledi.

Bir ön soruşturma, kamyonetin I-94 üzerinden batıya doğru ilerlediğini ve yoldan ayrılıp Salt Creek’e doğru hızlandığını ve yol boyunca otoyol köprüsündeki bir korkuluğu kaçırdığını ortaya çıkardı.

Çavuş Fifield, “Yani, havalanıp dereye inmeden önce uzun bir süre çimenlerin kenarında at sürüyor ve muhtemelen birkaç kez takla atıyor” dedi.

Kamyonetin köprünün altına düştüğünü ve onu üzerindeki sürücülerden sakladığını söyledi.

Çavuş, “Doğrusunu söylemek gerekirse hâlâ hayatta olması bir mucize” dedi.

Bay Reum’un bu kadar uzun süre nasıl hayatta kalmayı başardığı hemen belli değildi, ancak Çavuş Fifield, mevsim normallerinin üzerinde artan sıcaklıkların kendi lehine çalıştığını kaydetti.

Polis, otoyolun bu bölümünde herhangi bir kaza raporu almadıklarını, ancak alsalar bile polislerin enkazı yoldan görmesinin zor olacağını söyledi.

Bay Garcia, “Kimsenin onu görmüş olabileceğine inanmıyorum” dedi. “Enkazın parıltısını ormandaki çatlakların arasından görebilmemiz büyük bir şanstı.”

Bay Reum, balıkçılara boşuna yardım çığlıkları atmaya çalıştığını söyledi.

Bay Garcia, Bay Reum’un kendisine “Sadece sessizdi” dediğini söyledi. “Sadece suyun sesi.”

Hastane sözcüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bay Reum’un iyileşirken mahremiyet istediğini ancak Bay Reum’un kendisi adına bir mesajın paylaşılmasını istediğini söyledi.

Mesajda, “Ne kadar zor olursa olsun tünelin sonunda bir ışık var” denildi. “Bazen en beklenmedik şekillerde.”