Kendisini Simge Sağın üzere tanıtan kabin memuruna 2 yıl 6 ay mahpus

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Kendisini Simge Sağın üzere tanıtan kabin memuruna 2 yıl 6 ay mahpus Dava belgesine giren bilgilere bakılırsa, kabin memuru Asil Ender A., Simge Sağın kullanıyormuş üzere facebook hesabı açtı. Ünlü müzikçinin şahsî datalarını kullanan Asil Az A., sayısız kişi ile yazışarak ve whatsapp üzerinden konuşarak kendisini Simge Sağın olarak tanıttı. Konuştuğu şahıslar içinde Türkiye’nin önde gelen işadamları da bulunan Asil Ender A., işerkeklerindan biriyle de yazışmalarında Sağın’ın fotoğraflarını paylaşarak, yüz yüze görüşme ayarladı.

Asil Az A.’nın bu yazışmalardan kimileri şöyle yer aldı:

“Simge : Bu fazlaca mu sexy. Albüm için fazla dimi

İşadamı: üzücü oldum fazla sexy, benim üzere aseksüel biri bile üzücü oldu

Simge : Ehani çapkındın, hovardaydın 24 ayardaydın…”

DURUMDAN daha sonraDAN HABERDAR OLDU

Asil Az A., 13 Aralık 2019 tarihinde ise Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T., bu durumdan şüphelenerek, Simge Sağın‘a durumu bildirdi. Durumdan haberdar olan ünlü müzikçi avukatı aracılığıyla şikayetçi oldu.

2 YIL 6 AY MAHPUS

Asil Az A., hakkında Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Verileri hukuka ters olarak verme yahut ele geçirme’ cürmünden 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen karar duruşmasında Simge Sağın’ı avukatı Ayşegül Mermer temsil etti. Mahkeme, Simge Sağın olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yapan Asil Ender A. hakkında, 2 yıl 6 ay mahpus cezası verdi.

EMSAL KARAR OLACAK

Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer bu davanın örnek teşkil edeceğini belirterek, “Bu karar, her istediğini yapıp söyleyebilecegini zanniçinlere epeyce hoş bir cevap oldu. Artık beşerler şahsi bilgileri hukuka karşıt olarak ele geçirip yayarken ve bireylerin ‘özel hayatın kapalılığını ‘ihlal ederken bir defa daha düşünecek” dedi.

“BİR BİREYLE GÖRÜŞTÜM FAKAT SİMGE OLARAK DEĞİL”

Asil Ender A. evvelki duruşmada yaptığı savunmada Simge Sağın’ı daha evvelde tanıdığını belirterek, “Kendisi bana, ismine facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de isteği olduğundan açtım. 2010-2014 yılları içinde hesabı ben yönettim, konser ayrıntılarını vs. paylaşıyordum. Simge imiş üzere davranıp facebook üzerinden kimselerle konuşmadım. Whatsapp üzerinden bir kişi ile konuştum. Bu şahısla de cinsel tercihlerimden ötürü kendimi bir bayan olarak tanıttım fakat Simge demedim. Mutlaka müzikçi Simge’yi kastetmedim.” demişti.