Kerem Aktürkoğlu’ndan Abdullah Avcı itirafı: Futbolu bırakacaktım

Gattuso

New member
Bu dönem Galatasaray’da gösterdiği performansla Avrupa’da isminden kelam ettiren Kerem Aktürkoğlu, VOLE’ye açıklamalarda bulundu. Genç yıldızın Başakşehir ve teknik yönetici Abdullah Avcı’yla ilgili söylemiş oldukleri ise büyük dikkat çekti.

“Başakşehir’de rütbecilik vardı”

Mesleğinin başında 4 yılının çalındığını belirten Kerem Aktürkoğlu, “16 yaşında Başakşehir’e imza atarken epeyce büyük hayallerle mesleğime başlamıştım. Aileme söylenen kelamları duyar duymaz ‘Bu iş tamam, epey yeterli yerlere geleceğiz’ demiştim. Lakin o denli olmadı alışılmış. 16 yaşında imza attıktan daha sonra Başakşehir U17’de oynuyordum. ‘Seni hayli beğendik lakin bizim tesisimiz yok. Kalacak bir yer bulursan lakin o denli seni alabiliriz’ dediler. Sağ olsun babam, yatılı bir kurs buldu. Orada yaşıyordum. Abdullah Avcı periyodunda profesyonel imzayı da attım. A gruba çıktım, beklediğim üzere olmadı. Çok büyük bir hiyerarşi, rütbecilik vardı. Sen küçüksün, haddini bileceksin halinde yani. Üretim gereği haksızlık karşısında susamam” dedi.

“Futbolu bırakacaktım”

Aktürkoğlu ayrıyeten, “Beni zorla kiralamak istediler. ‘Erokspor’a 3 yıl kiralık gideceksin, mukaveleni de taban fiyattan 5 yıl uzatacağız’ dediler. Kabul etmedim. Takım dışı bırakıldım, 1 dönem tek başıma çalıştım. Mukavelem bitti, 19 yaşındayım. Babama, ‘Baba, artık olmayacak. Futbolu bırakacağım ben’ dedim. Özgüvenim dipteydi. Babam yalvardı, ikna etti beni. 3. Lig, benim mesleğimin sonu olacaktı lakin hayli şükür Erzincan periyodu epeyce âlâ geçti” dedi.