Manavgat’ta çıkan yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Manavgat’ta çıkan yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu Dün öğlen saatlerinde Manavgat’ın Yeniköy Mahallesi’nde başlayan ve büyüyerek 4 farklı noktada gün uzunluğu ilerleyen yangına müdahale devam ediyor.

Gece boyunca esen şiddetli poyraz niçiniyle alevler Ulukapı Sülek Mahallesi’ne kadar geldi. Yangının birinci çıktığı noktaya 25, Manavgat merkeze ise 4 kilometre uzaklıktaki mahalle jandarma takımları tarafınca boşaltıldı.

Alevlerin ortasında kalan meskenlerdeki vatandaşı jandarma grupları siren çalarak uyarıp tahliye etti. Kimi çiftçiler küçükbaş hayvanlarını sürü halinde önüne alarak mahalleden kaçtı.

Manavgat merkeze yaklaşan alevler niçiniyle gökyüzü de kızıla döndü. Arabalarıyla alevlerden kaçan vatandaş, mahalle girişinde Manavgat merkeze yakın bir noktada bekletiliyor. Gözyaşıyla yanan meskenlerini uzaktan izleyen mahalle sakinleri ise Manavgat merkezin alevlere teslim bulunmasına epeyce az kaldığını söylemiş oldu.

TUĞBA ÖZAY HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

Yangının sıçradığı bölgede çiftliği bulunan eski model Tuğba Özay ise dün akşamdan bu yana toplumsal medya hesabından gözyaşları ortasında görüntü çekerek yardım istedi.

Manavgat’taki çiftliğine gitmek için yola çıkan Özay, yangının çiftliğine sıçradığını duyar duymaz hüngür hüngür ağladı. Otomobilin ortasında ağlayarak görüntü çeken Özay, “Yanıyoruz, çiftliğimiz yanıyor her yer yanıyor. Ne olur sesimizi duyun. Manavgat’a yetişmeye çalışıyorum. Yangı uçaklarına daha epeyce yer verin. Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum. Çiftliğimiz, meskenimiz, köyümüz her yer yanıyor. hiç bir yerim tutmuyor. Daha fazlaca uçak lazım. Bütün yetkililer ne olur gelin” dedi.

Daha sona hastane odasından görüntü yayınlayan Özay, “Felç geçirdim arkadaşlar. Çiftliğimiz, konutumuz her yer yandı. Dünden beri yalvarıyorum, dayanak istiyorum. Yandı her yandı. Kollarım ve hiç bir yerim tutmuyor” sözlerini kullandı.