Memleket Partisi’nden istifa eden Alankuş: Kümeleşme, fişleme ve dedikodu alabildiğine büyüdü, parti ortasında itimat ortamı kalmadı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Memleket Partisi Kurucular Heyeti ve Genel Disiplin Konseyi üyesi Cihan Alankuş, partisine yönelik sert tabirler kullanarak istifa etti. Alankuş’un İstifa dilekçesindeki, “Emekleri ve İnançları ile maddi manevi sorumluluk altına giren birfazlaca vilayet lideri, ilçe liderleri belirlenirken, yanı sıra bir kaç yöneticinin inanmışlık ve düzgün niyetin ötesine geçen birtakım yaklaşımlar (Demokrasiden uzak) Küçük olsun benim olsun üslubunu dayatmaya çalışması ve uygulamada başarılı olması Partiye ve Muharrem İnce ye gönül veren pek epey gönüllüyü küstürdü” kelamları dikkati çekti.

“25 Ağustos 2021 tarihinde Memleket Partisindeki bütün vazifelerimden istifa ederek Partinin Genel Sekreterliğine bıraktım” diyen Alankuş, partisine yönelik sert tenkit yaparak istifa ettiğini deklare etti. Muharrem İnce’ye yazılı olarak da bildirilen istifa 2 Eylül’de katılaştı.

İstifa dilekçesinde kimi isimleri tenzih ettiğini belirten Alankuş, “Muharrem İnce’nin tüm uğraşına karşın parti içi kümeleşme ve hizip siyasi etik dışı fişleme ve dedikodu, alabildiğine büyüyerek neredeyse kurucular heyetinin her ferdini sarmaya başladı. Parti ortasında itimat ortamı kalmadı” dedi.

Konutunuzun kapısı açıkken uyuyabilir misiniz?” diye soran Alankuş, “Siyaset üretmek yerine bunlarla çaba etmek zorunda kalmak gücümüzü düşürdü. Üzülerek söz etmeliyim ki; Memleket Partisi Muharrem İnce’nin bütün uğraşlarına karşın pandemi şartları diliminde kurulduğundan beri ana akım medya, ve muhalif medyanın mobingi içinde sıkışan kendini tabir edemeyen topluma ulaşamayan beklentiyi karşılamayan birde yetmezmiş üzere parti içi problemlerin baş gösterdiği bir yapı oldu” dedi.

İşte Medya Tava’nın aktardığı o istifa dilekçesi:

“17 Mayıs 2021 tarihinde Muharrem İnce’nin Liderliğinde kurulan Memleket Partisi’nin Kurucular Heyetinde ve Genel Disiplin konseyinde Muharrem İnce tarafınca nazaranvlendirildim. Her yeni kurulan siyasi parti üzere umutlarımızı, beklentilerimizi ve inancımızı yüksek tutup AKP iktidarının ve ülkemize yaşattığı toplumsal, sosyolojik ve ekonomik yıkıma karşı gayret etmek için bir avuç insan olarak bu adımı attık.

Muharrem İnce’nin azami gayretlerini partisinde vazife almadan öncede takdir eden ona inanan sayılı insanlardan biri oldum. Parti evvelari ortasına doğal olarak seçim yeterliliği elde edebilmek için Örgütlenmeye odaklandı.

Emekleri ve İnançları ile maddi manevi sorumluluk altına giren pek fazlaca vilayet lideri, ilçe liderleri belirlenirken, yanı sıra bir kaç yöneticinin inanmışlık ve düzgün niyetin ötesine geçen kimi yaklaşımlar (Demokrasiden uzak) Küçük olsun benim olsun biçimini dayatmaya çalışması ve uygulamada başarılı olması partiye ve Muharrem İnce’ye gönül veren pek epeyce gönüllüyü küstürdü.

Yalnızca Muharrem İnce’ye olan inançla hakikaten canla başla uğraş sorumluluk alan birtakım kurucuları, bütün vilayet ve ilçe bşk yönetici ve üyelerini, bedel ödeyerek gelen milletvekillerini ve işçi tüm çalışanları tenzih ederim. Muharrem İnce’nin tüm uğraşına karşın parti içi kümeleşme ve hizip siyasi etik dışı fişleme ve dedikodu, alabildiğine büyüyerek neredeyse kurucular şurasının her ferdini sarmaya başladı. Parti ortasında İtimat ortamı kalmadı.

Konutunuzun kapısı açıkken uyuyabilir misiniz? Siyaset üretmek yerine bunlarla uğraş etmek zorunda kalmak gücümüzü düşürdü.

Üzülerek tabir etmeliyim ki; Memleket Partisi Muharrem İnce’nin bütün gayretlerine karşın Pandemi şartları diliminde kurulduğundan beri Ana akım medya ve Muhalif medyanın mobingi içinde sıkışan kendini tabir edemeyen topluma ulaşamayan beklentiyi karşılamayan birde yetmezmiş üzere parti içi sıkıntıların baş gösterdiği bir yapı oldu.

bu biçimde bir ortamda atandığım nazaranvlerimi yerine getiremeyeceğimi düşünerek kendi adıma

ilkesel bir tavır ile aldığım karar kararında istifa dilekçemi 25 Ağustos 2021 tarihinde Memleket Partisindeki bütün bakılırsavlerimden istifa ederek Partinin Genel Sekreterliğine bıraktım.

hem de sn genel lider Muharrem İnceye yazılı bir ileti ile bildirdim. 02.Eylül.2021 tarihinde istifama olur vererek yargıtaydaki düşüm süreçlerim gerçekleştirildi. Muhalefetin ve iktidarın ülkenin geldiği olumsuz koşullara karşı gündemi belirleyememesi makûs gidişata dur diyemediği için Toplumda Alternatif olmayı Kuva-i Ulusala ruhu ile kurulan Memleket Partisinin beklentileri karşılayabileceğine inanarak adım attığım Memleket Partisi ile bağımı kopartma sonucu aldım.

Toplumsal Muhalefetin bir kesimi olmaya ve bu sorumlulukla örgütlemeyi büyütmeye katkı sunmaya devam edecek bir vatandaş olarak çaba etmeye devam edeceğim. Bunun için rastgele bir parti üyesi yahut koltuk yahut sıfat sahibi olmaya gerek yok.”