‘Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?’ tartışmasına Kıvanç Tatlıtuğ’dan cevap

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
‘Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?’ tartışmasına Kıvanç Tatlıtuğ’dan cevap Profesyonel aşçılık eğitimi alan ve geçen günlerde elmalı tatlı yapan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, bu sefer de menemen yaptı. Tatlıtuğ, soğan kullanarak “Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?” tartışmasında da tarafını muhakkak etmiş oldu.

Aşçılık eğitiminde dördüncü ayını tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntülerle da hünerlerini sergilemeye başladı.

KARAVANDA MENEMEN YAPTI

Geçen günlerde elmalı tatlı yaptığı bir görüntüsünü Instagram hesabından paylaşan Tatlıtuğ, bu sefer de karavanda menemen yaptı. Oyuncu, menemen yaptığı görüntüsünü “O bir klasik” notuyla paylaştı.

Menemen yaparken soğan kullanan Tatlıtuğ, “Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?” tartışmasında da tarafını aşikâr etmiş oldu.

MENEMEN TARTIŞMASI

Ünlü gurme Vedat Milor Twitter hesabından sorduğu “Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?” sorusu ile toplumsal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Oy kullananların yüzde 50,6’sı soğanlı, yüzde 49,4’ü soğansız olur demişti.

Vedat Milor sonrasındasında bahse ait şu açıklamayı yapmıştı:

“Ben kararı etkilememek ismine rengimi oylama bitene kadar aşikâr etmedim. Açıkçası soğanlı menemenin kazanacağını beklemiyordum. Fakat tercihleri çabucak her sefer azınlıkta kalmış biri olarak uzun yıllardır birinci kere kendimi kazanan kümenin ortasında buldum.”

“Şimdi düşünüyorum… Sanki menemeni soğansız yiyenler ülke gerçeklerinden kopuk, ağız kokusu konusunda saplantılı, özünden kopmuş, Batı özentisi bir kitle mi? İkinci sınıf yurttaş muamelesini hak etmiyor mu bu yüzde 49?”

“Yok, yok. Vallahi billahi latife yapıyorum. Her şeyin fazla ciddiye alındığı ve acıların her an kapıda beklediği şu dünyada bir pazar şakası… Peşinen söyleyeyim ki; menemeni soğanlı yiyenlerle soğansız yiyenler damak açısından birebir seviyede. Tercih problemi. Büsbütün öznel bir olay. Lakin bahsin gastronomik, toplumsal, ruhsal ve tarihi boyutları var.”