Muharrem İnce: Teröristle fotoğraf çektiren milletvekilini kınayamayan muhalefet var

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, muhalefetin PKK’lı ile fotoğraf çekilen milletvekilini kınamadığını tabir ederek, “Senin teröristin benim teröristim diyenler var. Yani teröristle fotoğraf çektiren milletvekilini kınayamayan muhalefet var. Muhalefet her şeye sus pus durumda. Oy derdindeler oy, kimse kusura bakmasın. Biz çocuklarına dinini öğretmek isteyen insanlara karşı değiliz” dedi.

Erzurum’a bir dizi gezi ve açılışa katılmak üzere gelen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, İbrahim Erkal Kültür ve Sanat Merkezinde partililerle bir ortaya geldi. Burada açıklamalarda bulunan İnce’nin gündeminde CHP vardı.

“İktidara diyorsun gel erken seçim yapalım daha sonra kurultayı 1 yıl erteliyorsun”

Sözcü’nün aktardığına göre İnce, CHP’nin kurultayı ertelemesini de eleştirip erken seçim istemelerinin dengeli olmadığını belirterek, “Muhalefet erken seçim istiyor. Lakin kendisindeki seçimi erteliyor. Ya bu biçimde baş olur mu? İktidara diyorsun gel erken seçim yapalım daha sonra kurultayı 1 yıl erteliyorsun. Erdoğan sana dese niçin erteliyorsun sen diyeceksin seçim var diye erteliyorum. Erdoğan da dese ki ben de 2023’te değil 2024’te yapacağım seçimi sen ne diyeceksin. Demokrat değilsin ve dengeli değilsin. Kaygının yalnızca koltuk, kurultayı erteliyorsun ve milletvekillerine siz kıpırdamayın ben belirleyeceğim durumu diyorsunuz. Yani kederi Cumhurbaşkanlığı seçimi falan değil. Bunların tek kaygısı koltuk” ifadelerini kullandı.

“Şimdi yürekleri var zira dolara ve iktisada güveniyorlar”

Muharrem İnce, muhalefetin dolardan yürek aldığını kaydederek, “Eskiden bunların hamaseti yoktu. Artık yürekleri var. Zira dolara ve iktisada güveniyorlar. Evvelce bu işi yapamazdık lakin artık dolar 14 lira oldu, sanki ben kazanır mıyım diye düşünüyor. Bu başla giderseniz Uzun Hasan ile milyarlık taş kömürü çıkartırsınız lakin. Kurduğunuz kumpaslar elinizde patlayacak” açıklamalarında bulundu.