Murat Övüç’ün oğluna mahpus cezası talebi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Murat Övüç’ün oğluna mahpus cezası talebi Toplumsal medya fenomeni Murat Övüç’ün oğlunun da ortalarında bulunduğu 4 sanığın polislere karşı ‘bakılırsavini yaptırmamak için direnme’ hatasından yargılandığı davada Cumhuriyet savcısı mütalaasını deklare etti.

Toplumsal medya fenomeni Murat Övüç’ün oğlu Burak Can Övüç’ün de ortalarında bulunduğu 4 sanığın polis memurlarına karşı ‘bakılırsavi yaptırmamak için direnme’ cürmünden yargılanmalarına devam edildi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde geçen günlerde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar Burak Can Övüç, Ahmet Bağrıyanık, Alptuğ Kayı, Ergin Ergin ve müşteki polis memurları M.P., S.Y., M.G. ile sanık avukatı hazır bulundu.

“KELEPÇE TAKAMADIK”

Duruşmada beyanda bulunan müşteki polis memuru M.G. destek takım olarak olay yerine gittiğini söyleyerek, “Gittiğimizde sanıklar ile grup arkadaşlarımız içinde boğuşma vardı. Müdahale ettik, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık küfürler etti. Bize direndiler. Ayrıyeten ‘sizi sürdürürüz, gününüzü nazaranceksiniz’ üzere tehditlerde bulundular” dedi.

Polis memuru M.P. beyanında, “Olayın üzerinden uzun vakit geçtiği ve birden çok olaya müdahale ettiğimiz için bilgilerinı hatırlamıyorum. Sanıklara kelepçe takmaya çalıştık fakat 4 sanık birden üzerimize saldırdı, bu niçinle takamadık” sözlerini kullandı.

Müşteki polis memuru S.Y. ise şikayetinin devam ettiğini belirtti.

7 YILA KADAR MAHPUS TALEBİ

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık’ın müştekilere karşı hakarette bulunduğu sabit olduğundan ‘hakaret’ cürmünden 2 yıl 1 aydan 11 yıl 3 aya kadar mahpusla cezalandırılmasını isterken, tüm sanıkların ‘kamu gorevlisine vazifesi yaptırmamak içi direnme’ cürmünden 10 aydan 7 yıl 9 aya kadar mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

Müştekilerin beyanlarına katılmadığını söyleyen sanık avukatı, mütalaaya karşı savunma yapmak üzere mühlet talep etti.

“KARAKOLA KENDİ ARACIMLA GİTTİM”

Sanık Burak Can Övüç de savunmasında, “Polis memurlarının beyanlarını kabul etmiyorum. Direnmiş isem beni niye karakola almamışlar? Karakola kendi aracımla gittim, kamera imajları incelenebilir. Suçlamaları kabul etmiyorum” tabirlerini kullandı.

Mahkeme, sanıkların avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için mühlet verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. (İHA)