“nazaranvden alınacak” savına karşılık veren Fahrettin Altun: Gereksiz bir fitne kazanı kaynatılıyor

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bundan daha sonra da değişiklikler yapabiliriz. Kabine’de revizyon normaldir” tabirinin akabinde kulislerde vazifeden alınacağı savı ortaya atılan Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, bu biçimde bir durum olmadığını söz ederek “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor” dedi.

Hürriyet muharriri Hande Fırat, kelam konusu savları Fahrettin Altun’a sordu. Altun şunları kaydetti:

“Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor. Fitnenin manalarından biri de ‘manevi çöküntü’dür. Fitnecilere sabır ve şifa diliyorum. Magazin kültürü Türk soluna 1980 daha sonrası sirayet etti, siyaset yapamaz hale gelince magazine sardılar. Siyasi magazinle durumu yönetim etmeye, peşlerinden sürükledikleri insanları mobilize etmeye çalışıyorlar. Kulaktan dolma söylentilerle, mesnetsiz dedikodularla yol alıyorlar.

Allah aşkına ‘söyleniyor’, ‘kime sorsanız o denli diyor’, ‘rivayet ediliyor’, ‘bekleniyor’ tabirleriyle bezenmiş metinlere haber denir mi? Haberi kaynağından sormaya ne oldu? Nerede kaldı teyit düzeneği?

Türk medyasının seviyesini aşağı çeken yaklaşımlar bunlar. Bu haller bizatihi medya mesleğinin seçkin temsilcileri tarafınca kınanmalı, ayıplanmalı. Allah’a şükür biz, birlik, bütünlük ortasında çalışıyoruz. Bizim farklı siyasal hareketlerde olduğu üzere bir liderlik sıkıntımız yok. Başkanımız belirli. Başkanımız kudretli, dirayetli ve basiretli. Önderimizin vizyonu, buyruk ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“şahsi magazini bir kenara bırakalım, kurumsal tahliller yapalım. Sorduğunuz için söylüyorum. çok yeterliyim. vazifemin başındayım. Sayın Cumhurbaşkanı’mın buyruğunda, mesai arkadaşlarımla bir arada ülkemizin marka kıymetini daha da artırmak, Türkiye düşmanlarının dezenformasyon kampanyalarını bertaraf etmek, hakikate hizmet etmek için çalışıyoruz.

Odağımız, 2023. 2023, Cumhuriyetimizin 100. yılı. 2023, Türkiye’nin global bir güç olarak şahlanışa geçişinin miladı olacak. Yeni Türkiye yüzyılı başlayacak. Kâfi ki Cumhurbaşkanı’mız bu ülkenin başında olsun. Yarınlarımız bugünlerimizden epeyce daha hoş olacak.”

Yazının tamamını okumak için .