Neden oy veriyorum: Bir balıkçı Cumhuriyetçileri iklim değişikliğiyle yüzleşmeye çağırıyor

Joachim

Genel Mod
Global Mod
“Siyasi olarak gerçekçiyim. Demek istediğim, özünde muhafazakar biriyim. Daha az hükümet her zaman daha iyidir. Bu bir nevi New Hampshire tarzı. Ben kiralık tekne balıkçısıyım. Burada ticari balıkçılık işinde oldukça aktifim. Biraz morina ve mezgit balığı tutuyorum ama çoğunlukla çizgili levrek avlıyorum. Evet, mümkünse onları gündeme getirin. Sadece onu seviyorum. Balıkçılık endüstrisi dramatik bir şekilde değişiyor. Son 10 veya 15 yılda kökten değişti ve bunun büyük bir kısmı iklim değişikliği ve çevre sorunlarıyla ilgili. Suyu ısıtmakla alakalı. Yani her şeyi etkiliyor: balık göçleri, ıstakoz endüstrisi, büyük bir iş olan deniz tarağı endüstrisi. Ve hem ticari hem de eğlence amaçlı olarak avlanabilen balık miktarında büyük bir düşüş gördük.” “Ama bu sadece 400, belki 500 pound civarında.” “Tamam.” “Eğer değilsen, o zaman iyisin. Ama bu balık tutmaktır: gitmediğiniz sürece asla bilemezsiniz.” “Nikki Haley'i hem etkinliklerinden birinde hem de diğer balıkçılarla özel bir toplantıda görecek kadar şanslıydım. Ve söyledikleri gerçekten hoşuma gitti. Güney Carolina'nın valisiydi. Oradaki karides endüstrisine çok yakındı. Ama sanırım bir balıkçının her gün ne yaptığını anlıyor. Yani şu anda New Hampshire'da hava 10 derece. Deniz suyumuzun sıcaklığı 42 derecedir. Bu duyulmamış bir şey. İşime bakıyorum ve kendime soruyorum, “Önümüzdeki beş yıl içinde ne için balık tutacağım?” Yani hayal kırıklığına uğradım. Yani, insanlara neler olup bittiğini anlatmaya çalışıyorum ama iflah olmaz muhafazakarlar ve iklim inkârcıları her gün suya çıkıp bunu görmeyen insanlar. Ülkenin şu anda iki farklı yöne doğru ilerlediğini düşünüyorum. Ve bu hiç de sağlıklı değil. Hiçbir şey yapamıyoruz. Ülkeyi ileriye taşımamız lazım” dedi.