Obradovic’ten Aziz Yıldırım’a karşılık: Seninle cehenneme bile gelirim

Gattuso

New member
Fenerbahçe’nin eski liderlerinden Aziz Yıldırım’ın dünkü basın toplantısında Ali Koç’a yaptığı tarihi basketbol şubesi teklifine Zeljko Obradovic’ten karşılık gecikmedi.

Aziz Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe’de basketbol şubesinin şirketleşmesi halinde başına geçmek istediğini ve birinci iş olarak efsane koç Zeljko Obradovic ile muahedeye varabileceğini söz etmişti.

Bu tarihi teklifin akabinde basın toplantısında Aziz Yıldırım’ın yanında bulunan yöneticilerle görüşen Ertuğrul Özkök, aldığı karşılığı paylaştı. İşte Ertuğrul Özkök’ün bugünkü yazısında yer alan Obradovic’in Fenerbahçe karşılığı… Ertuğrul Özkök’ün yazısı şöyle:

Yıldırım, “Obradovic’i getiririm” dedi. Pekala Obradovic bunu biliyor muydu? Büyük koç, Fenerbahçe’den ayrıldıktan daha sonra Barcelona’ya falan sarfiyat diye düşünüyordum. Lakin niçinse basketbola başladığı Partizan’la anlaştı. Bu beni şaşırtmıştı açıkçası. Bunu “Mustafa Denizli’nin futbola başladığı Altay’a teknik yönetici olması üzere duygusal bir niçine bağlamıştım. Dün basın toplantısından daha sonra yanında bulunan yöneticilerle konuştum. Onlara “Koç biliyor muydu, yoksa bir iddia mi” diye sordum. Yıldırım evvelki gün Obradovic’le telefonda konuşmuş. “Koç gelir misin” deyince, aldığı karşılık şu olmuş: “Seninle cehenneme bile gelirim lider.”