Oğlunun cebinde fark ettiği 10 lira cinsel tacizi ortaya çıkardı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Maltepe’de Resul S., sokakta yanına gittiği 13 yaşındaki G.A.’nın toplumsal medya hesabını öğrenerek takibe aldı, 10 lira verdi. Meskene giden G.A.’nın cebindeki 10 lirayı fark eden ve yaşananları öğrenen anne Hasret Karaman, oğlunun ismine toplumsal medyadan kuşkulu ile konuşmaya başladı.

Oğlu ismine konuşan Hasret Karaman, Resul S.’nin cinsel içerikli ileti ve fotoğraflar göndermesi üzerine soluğu Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde aldı. Yazışma ve fotoğrafları polise gösteren anne Karaman, polis takımlarının isteği üzerine kuşkulu ile buluşma ayarladı. Buluşma gününde polise yakalanacağını anlayan kuşkulu Resul S. kaçmaya başladı. Bu sırada buluşma yerinde olan çocuğun anneannesi Kâfi Karaman ise kaçmaya çalışan şüphelinin üzerine atlayarak yakaladı, Resul S. gözaltına alındı

Daha evvel de “Çocuğa taciz” kabahatinden mahpus yattığı ortaya çıkan kuşkulu Resul S.’nin sevk edildiği adliyede mahkemece özgür bırakıldığı ve hakkında dava açıldığı öğrenildi. Öte yandan kuşkulu Resul S.’nin, 6 ay müddetle G.A.’nın bulunduğu konuta yaklaşmamasına ve irtibat araçlarıyla rahatsız etmemesine de karar verildi.

G.A.’nın ailesi, şüpheliyle tıpkı mahallede oturdukları için huzursuz olduklarını söyleyerek, şüphelinin özgür bırakılmasına reaksiyon gösterdi. Yaşananları anlatan Anne Hasret Karaman, “Çok üzüldük, epey yıprandık çocuğum da birebir biçimde. Olayı oğlumun cebindeki 10 lirayı fark etmemle çözdük. Beyefendi cinsel içerikli bildiriler atınca karakola başvurduk. Çocuğun ismine ben yazıştım zira. Onları görür görmez hayli korktum, huzursuz oldum. Çabucak karakola başvurdum. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne buradan teşekkür etmek istiyorum. Gereken her şeyi yaptılar. Buluşma yeri ayarladık ve adamın yakalanmasını sağladık daima birlikte. Yardımcı olduk birbirimize sağ olsunlar. Yakalandıktan daha sonra maalesef adliyede özgür bırakıldı. Bu beyefendi yıllardır içeride yatan bir insanmış. Karakoldan öğrendiğim kadarıyla çocuk tacizinden içeri alınmış biri. Kovidden dolayı hür bırakılmış kurallı olarak. bu biçimde bir olayı yaşamamıza karşın maalesef hür bırakıldı. Çok uğraş ettim lakin içeri girmesini sağlayamadım” dedi.

Bildirileri gördükten daha sonra direkt karakola gittiğini söyleyen Karaman şu tabirleri kullandı:

“Polis arkadaşlarla bir arada buluşma ayarladık. Olayın yaşandığı yere geldik buluşmak için. Buluşmaya polisler geldi evvel, daha sonra biz geldik. Beyefendi kaçmaya çalıştı polisleri görür görmez. Biz de önünü kestik. sonrasındasında annem müdahale etti, kaçarken annem onu tutunca polisler de geldi yakaladık. Karakola götürdük. Soruşturmalar başlatıldı. Yalnızca 6 ay uzaklaştırma verildi. Onun haricinde hiç bir şey yapılmadı. Kamu davasının açıldığını bildirdiler yalnız kamu davasının kararında da hür bırakıldığını öğrendik. Hala buralarda. Tıpkı yerde yaşıyoruz adamla. Korkuyorum zira çocuğumu bırakıp işe gidiyorum. Her an karşısına tekrar çıkabilir. Daha farklı sonuçlar olabilir. Zira tekraren söylemiş oldum, daha büyük bir ziyan mı görmemiz gerekiyor. Onu en başta içeri almaları gerekirken son noktaya kadar beklemeleri hiç yanlışsız değil. Bir an evvel içeri alınmasını istiyorum”

Anneanne Kâfi Karaman ise, “Polislerin sayesinde kaçacak yeri kestim. Baktım çimenlerin ortasına giriyor otlar da sıradan uzundu. Ben de üzerine atlamak zorunda kaldım. Atlayıp boğuştuk, o an bir bastırdım, kızım geldi. Bir iki tane de patakladık. Polise teslim ettik. Teşekkür ettiler, biz de polislerimize teşekkür ettik” diye konuştu. (DHA)