Oktay Kaynarca şikayetçi oldu

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Oktay Kaynarca şikayetçi oldu ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ‘dizisinin Maltepe’de bir otelde gerçekleşen çekimleri sırasında set takımına hücumda bulundukları savıyla haklarında dava açılan sanıkların yargılanmasına devam edildi. Celse içinde söz veren müştekiler Oktay Kaynarca ve oyuncu arkadaşları olay gününü anlatarak sanıklardan şikayetçi olduklarını söylemiş oldu. Mahkeme, davayı erteleme sonucu aldı.

Anadolu 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Can Cem İyidoğan katıldı. Hakim haklarında zorla getirme sonucu çıkarılan müştekiler Oktay Kaynarca, Burçak Çataklı, Yunus Emre Yıldırımer, Bercin Aydoğan, Gülcan Sarı ve Tevfik Erman Kutlu’nun celse içinde tabir verdiğini söylemiş oldu.

OKTAY KAYNARCA: ÇIĞLIKLARI duyar duymaz ÜST ÇIKTIM

Orta celsede beyanı alınan müşteki Oktay Kaynarca’nın olay günü dizi çekimi için takım ile otelde bulunduklarını belirterek, “Başlangıçta lobi kısmında bulunuyordum. Üst katta arkadaşlarımızın yardım çığlıkları üzerine ben de üst kata çıktım. İsimlerini olay niçini ile öğrendiğim Arif ve Şiar isimli şahısların alkollü oldukları için hakaret ve tehditler savurduğunu duydum. Üst çıktıktan daha sonra bu hareketlerini bana karşı da sürdürdüler. Birinci etapta temkinli davranıp olayı yatıştırmaya çalıştım. Bir sakinlik olunca da aşağı indim” dedi.

“DİZİDE YAPTIĞINIZI GERÇEKTE YAPIYORUZ”

İki kişinin de aşağıya indiğini ve aksiyonlarına burada da devam ettiklerini söyleyen Kaynarca sözünü şu biçimde sürdürdü: “İsmini zikrettiğim iki kişi haricindeki bireylerin bana ve arkadaşlarıma yönelik rastgele bir hakaret ve tehdidi olmamıştır. bir daha bu iki sanığın ‘Sizin dizide yaptıklarınızı biz gerçek hayatta yapıyoruz’ cümlesini şahsen duydum. Olayın üzerinden vakit geçtiği için bu şahısların kullandığı kelamları detaylı olarak hatırlamam mümkün değildir lakin daha evvel verdiğim sözlerde bu konuları detaylı bir biçimde beyan etmiştim. Bu olaylar sırasında benim kelam konusu şahsılara karşı rastgele bir hakaret ve tehdidim olmamıştır. Sanıklardan şikayetçiyim.”

Celse içinde tabirleri alınan öbür müştekiler Yunus Emre Yıldırımer, Tevfik Erman Kutlu, Burçak Çataklı, Gülcan Sarı ve Berçin Aydoğan da sanıklardan şikayetçi olduklarını belirtti.

OTEL İŞLETMECİSİ ANLATTI

Şahit olarak dinlenen otel işletmecisi Abdullah Sürer ise birtakım otel konuklarının dizi oyuncularına karşı hücumda bulunduğunu gördüğünü belirterek “Ancak ortalık fazla kalabalıktı. Kimin kime ne söylemiş olduğini ne yaptığını ortadan uzun vakit da geçtiği için şu an hatırlamam mümkün değildir. daha sonrasında olaylar aşağıda devam etti. Orada da ortam epeyce kalabalıktı” diye konuştu.

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (DHA)