Okul, Valditara: “Terörizm dönemini inceleyin, dinozorlarla bir yılınızı boşa harcamayın”

Eğitmen

Member
Bakan Valditara'nın dinozorları pek iyi durumda değil. “Bugün bana yetmişli yılları hatırlatan unsurlar var.” Milli Eğitim ve Liyakat Bakanı şunu söyledi: Giuseppe Valditaraİtalyan müdür sendikaları DirigentiScuola'nın Bari'deki ulusal konferansında video bağlantısı aracılığıyla konuşan, İtalyan okul programlarında “bir yıl dinozorları incelemekle geçirilirken” terörizm çağının “çalışılmasının gerekliliğinden bahsediyor. Şunu bilmek önemlidir: bunlar var ama eğer biz İtalyansak, diye ekledi Valditara, belki de bunu, tıpkı İkinci Dünya Savaşı, Soğuk Savaş ve terörizm döneminin incelenmesi gerektiği gibi, incelenmesi gereken Risorgimento'ya borçluyuz”.

Okul programları, tarihçiler Valditara'ya karşı: “Komisyonda sadece pedagoglar var, disiplinleri öğretenler değil. Bir çarpıtma”

kaydeden Ilaria Venturi

10 Mayıs 2024

Dinozorlara Dönüş

Valditara, dinozorlarla ilgili son günlerde tartışma yaratan sözlerinin anlamını daha iyi açıklıyor: “Ben Kretase'yi, Paleozoyik'i bilmesinler ya da dinozorların var olduğunu söylemedim. Ama tüm dinozor türlerini bilerek, 40 milyon yıl önce Amerika'da yaşayan o kedinin adı bile… Roma'da bir okulda 40 milyon yıl önce Meksika'da yaşayan bir kediden bahsederek bir günlerini boşa harcadılar, kusura bakmayın, çünkü orada olduğunu söylemek başka bir şey. Tanrı aşkına, Darwinci teorinin öneminin farkındayım, insanın doğumundan önce bir evrimin olduğunu söylemek bir şeydir, diye sonuçlandırıyor: Çeşitli dönemleri, çeşitli temelleri hatırlamak. sonunda bronz, demir vb. uygarlığına yol açtı”.