Pansiyon penceresinden düşerek ölen hemşirenin babası: Erkek arkadaşı çelişkili konuşuyor, benim kızım katledildi

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul Kadıköy’de pansiyonun penceresinden düşerek hayatını yitiren hemşire Şebnem Köker‘in vefatı kuşkulu bulundu. 29 yaşındaki hemşirenin İzmir’de yaşayan babası, kızının pansiyonda kaldığı erkek arkadaşının tutarsız sözler verdiğini söylemiş oldu. Baba Abdullah Köker, kızının öldürüldüğünü argüman etti.

İzmir’de özel bir hastanede hemşirelik yapan 29 yaşındaki Şebnem Köker, hastanede 24 saat nöbet tuttuktan daha sonra 4 Haziran günü İzmir’den İstanbul’a gitti. Burada erkek arkadaşı ile Kadıköy’de bir pansiyonda kalan Köker, 6 Haziran gecesi pansiyonun 5. kattaki odasından demir korkuluklar üzerine düşerek hayatını kaybetti. Köker’in babası Abdullah Köker ise olayın bir cinayet olduğunu tez etti. Kızının intihar edecek biri olmadığını, kızının erkek arkadaşının tabirlerinin de çelişkili olduğunu öne süren baba Köker, Şebnem Köker’in erkek arkadaşı T.B.’nin hür bırakılmasına reaksiyon gösterdi.

“Telefonunun denize düştüğünü söylemiş oldu, sesi titriyordu”

Olayı anlatan baba Köker, “Kızım burada özel bir hastanede hemşireydi. 24 saat nöbet tuttuktan daha sonra sabah işyerinden aldım, havaalanına götürdüm ve İstanbul’a yolcu ettim. Pazar günü dönecekti ancak dönüşünün bir gün daha uzayabileceğini söylemiş oldu. Akşam 23.30’dan daha sonra beni öbür bir numaradan arayıp kendi telefonunun denize düştüğünü söylemiş oldu. Ortadan 2 dakika geçti, bu sefer de ‘Benim telefonumu bir arar mısın? Bakayım çalacak mı?’ dedi. Ben de ‘Kızım beni arayacağına elindeki telefondan arasana’ dedim. ‘Tamam’ dedi, kapattı. Konuşurken sesi titriyordu. ‘Bir şey mi var?’ diye sordum, bir şey olmadığını söylemiş oldu. Biz aile apartmanında oturuyoruz. Sabah 5 üzere dayıları geldi. Şebnem’in kaza geçirdiğini, ağır yaralı olduğunu söylemiş oldu. Çabucak yola çıktık. Ben İstanbul’a vardığımda kızımın beni aradığı numarayı aradım lakin açmadı, daha sonra geri dönüş yaptı. Telefondaki kişi, ‘kızın kucağımda öldü, elinden tutamadım düşmesini engelleyemedim’ dedi. Ben kızımın trafik kazası geçirdiğini sanıyordum lakin düşerek ölmüş. Karakolda ise kızımın intihar edip etmediği ile ilgili sorular soruldu lakin benim kızım intihar etmedi. hayatının en hoş günleriydi. 95 kilodan 50 kiloya düşmüştü. Hayata bağlanmıştı” sözlerini kullandı.

“Çelişkili konuşuyor”

T.B.’nin çelişkili konuştuğunu söyleyen Köker, “Ben karakolda tabir verirken kızımın arkadaşı olan şahıs, dışarıda bizim akrabalarımıza ‘Ben lobiye içki almaya çıktım, o sırada bir gürültü duydum. Odaya gittiğimde kapı kilitliydi. Bahçeye indiğimde Şebnem’in pencereden düştüğünü gördüm’ diyor. daha sonra da sözünde ‘Ben başka odadaydım, Şebnem salondaydı. Bir ses duydum, daha sonra fırladım. Baktım ki Şebnem aşağıya düşmüş’ diyor. Bu olayın öncesinde de anlattığına bakılırsa Şebnem pencere kenarında otururken şahıs Şebnem düşer diye korktuğunu söylemiş. O sıra tartışıyorlarmış. Ortalarında itiş kakış olmuş. O sırada Şebnem şahsın kolunu tırnakla çizmiş, kızımın tırnağı kırılmış. Akrabalarımıza anlattığı kıssayı duyar duymaz, Şebnem’in odada yalnız olduğunu düşünmüştük. ‘Bir insan odada yalnızsa aslına bakarsan kimse itmemiştir’ dedik ama olay farklı oluyor. Yani şahıs karakolda sözünü değiştiriyor” diye konuştu.

“Denize düştü” denilen telefonla gece mesajlaşmaları ortaya çıktı

Kızının telefonunun saat 18.00 sıralarında denize düştüğünün sav edildiğini lakin bu argümanın yanlışsız olmadığını söyleyen Köker, şu biçimde devam etti:

“Telefonun akşam 18.00 üzere düştüğü söyleniyor fakat Şebnem akşam arkadaşlarıyla mesajlaşmış. Bir arkadaşını arayarak ‘beni buradan kurtarın’ demiş. Akabinde o arkadaşıyla mesajlaşmışlar. bir süre daha sonra iletiler iletilmemeye başlayınca kızımın arkadaşı kızımın toplumsal medya hesabına bakmış ve hesabının dondurulduğunu fark etmiş. Kızım o sıralarda öteki arkadaşıyla da mesajlaşmış. ‘Nasıl aptal olduğumu bu kadar güzel anlayamazdım. Annem ve senin haklı olduğun yine ortaya çıktı’ diyor. Şahıs tabirinde evli olduğunu, karısıyla telefonda konuşurken ‘canım’ dediği için kızımın sonlandığını söylüyor. Kızım da arkadaşıyla mesajlaşmasında T.B.’nin öteki bireylerle de ‘canım’ diye konuştuğunu v bunu yakaladığını söylemiş.”

“Benim kızım katledildi”

Olay gecesi saat 23.00 sıralarında otel odasından küfürlü arbede sesleri duyulduğuna dair iki kişinin de tanıklığı olduğunu söz eden Köker, “Bir odada iki kişi var ve içlerinden biri pencereden düşüp ölüyor. Lakin odada bulunan öteki kişi olayın sanığı değil şahidi oluyor. Ben kuşkuda değilim, ben eminim. Benim kızım katledildi. Bu elimdeki evraklarla sesimin gittiği yere kadar bağıracağım. Gerekirse o otelin önünde kendimi yakacağım. Ben cinayet olduğundan adım üzere eminim. Kim hatalıysa cezasını çekerse kızımın ruhu rahat edecek. Ben intikam peşinde değilim. Şahıs, kızımın düştüğüne ikna etmeye çalışıyor lakin benim kızım düşmedi yahut intihar etmedi. Şu anda kızımdan geriye kolyesi kaldı. O epey güzel ve melek üzere bir hemşireydi. Ağzından ‘hayır’ sözü çıkmazdı” kelamlarına yer verdi.