Para verdiği bayanların ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdığı imgeler ortaya çıkınca gözaltına alınmıştı: Fenomen olmak istemiştim

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Kayseri’de para karşılığı anlaştığı maddi durumu olmayan bayanları, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdığı imajlar ortaya çıkan kargo çalışanı Erkan T., polis tarafınca gözaltına alındı. Emniyetteki sözünde, “Kadınlarla toplumsal medya üzerinden tanışmıştım. Bu görüntüleri çekerek internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Fakat çektiğim imajlar toplumsal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi” diyen Erkan T. hür bırakıldı.

Olay, Melikgazi ilçesi Mimsin Şirintepe Mahallesi’nde meydana geldi. Bir kargo şirketinde çalışan evli ve 2 çocuk babası Erkan T., maddi durumu âlâ olmayan bayanları meskenine çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdı. Hoş, berbat ayrımı yapan Erkan T., falakaya yatırdığı bayanlardan ‘güzel’ dediklerine 500 TL, ‘çirkin’ dediklerine ise 250 TL ödeme yaptı. Erkan T., falaka imgelerini de kayıt altına aldı. Erkan T., iş teklifinde bulunduğu bayanlara çektiği görüntüleri gönderdi. N.K. isimli bayan, Erkan T.’nin birebir teklifi kendisine de götürmesi üzerine savcılığa hata duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Erkan T. hakkında ‘müstehcenlik’ ve ‘cinsel taciz’ kabahatinden soruşturma başlatıldı.

Özgür bırakıldı

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Ofis Amirliği takımları, soruşturma kapsamında Erkan T.’yi gözaltına aldı. Erkan T., falakaya yatırdığı bayanlar kendisinden şikayetçi olmayınca savcılık talimatı ile tabiri alınarak, dün akşam özgür bırakıldı. Erkan T’nin cep telefonuna ise el konuldu. Takımların cep telefonu ile çekilen manzaraları inceleyeceği öğrenildi.

“Suç olabileceğini düşünmedim”

Bu ortada Erkan T.’nin emniyetteki tabirine DHA ulaştı. Erkan T’nin tabirinde, “Ben 10 yıldır evliyim. Cep telefonu ile kayıt altına alınan manzaralar bayanların isteği ile çekildi. Bayanların isimlerini hatırlamıyorum. Bayanlarla toplumsal medya üzerinden tanışmıştım. Bu imgeler çekildiğinde meskende kimse yoktu. Hiç kimseye zorla bir şey yapmadım. İmajlardaki bayanlara para verdim. Bu görüntüleri çekerek internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Fakat çektiğim manzaralar toplumsal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi. daha sonrasında görüntüler telefonumda duruyordu. Bu olayda bayanların isteği olduğu için kabahat olabileceğini düşünmedim” dediği açıklandı.