Pensilvanya Valisi Mitingde Antisemitizmi Kınadı

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Pensilvanya Valisi Josh Shapiro ve diğer Pensilvanya yetkilileri, Pazar günü Philadelphia’da düzenlenen bir mitingde anti-Semitizmi kınadılar; bu, antisemitizm nedeniyle ağır bir şekilde eleştirilen Pennsylvania Üniversitesi Rektörü Elizabeth Magill’in istifasından bir gün sonra Yahudilere destek gösterisiydi. yeterince güçlü bir şekilde kınandı.

Bay Shapiro Pazar günü öğleden sonra şunları söyledi: “Pennsylvanyalıların irili ufaklı eylemler yaptığını gördüm ve her ikisi de antisemitizmle mücadelede önemli.” “Bunu Philadelphia’da, öğrencilerin seslerini yükselttikleri, üniversitelerindeki iktidar salonlarında seslerinin duyulduğundan emin oldukları ve liderliğin sorumlu tutulduğu yerde gördüm.”

Demokrat Bay Shapiro, Rodeph Şalom Sinagogu’nda anti-Semitizme karşı düzenlenen mitingin bir parçası olarak konuştu ve kendisine Demokrat arkadaşı Senatör Bob Casey’nin yanı sıra Haham Eli Freedman ve Yahudi Birliği başkanı Michael Balaban da katıldı. Büyük Philadelphia Federasyonu.

Bay Shapiro’nun yorumları, Bayan Magill’in, geçen hafta Kongre’de verdiği ifadeyi eleştiren bağışçılardan, politikacılardan ve mezunlardan gelen yoğun baskı nedeniyle istifa etmesinden bir gün sonra geldi; bu ifadede, Yahudi soykırımını gerçekleştiren öğrencilerin bunu yapanlardan bunu talep edip etmediği sorusundan kaçıyormuş gibi görünüyordu. cezalandırılmalı.

Bayan Magill’in Salı günkü yorumları bir eleştiri dalgasına yol açtı ve Çarşamba akşamı yaptığı açıklama için özür diledi: “Yahudi halkına karşı soykırım çağrısı, insanların işleyebileceği en korkunç şiddet eylemlerinden bazılarına yönelik bir çağrıdır.” kötülük – sade ve basit.”

Penn’in mütevelli heyeti başkanı Scott L. Bok da Cumartesi günü istifasını duyurdu.

Bayan Magill, Hamas’ın İsrail’e saldırısı ve ardından İsrail’in Gazze’yi işgalinden bu yana kampüsteki kargaşanın ortasında istifa eden ilk üniversite rektörüydü.

Bayan Magill’e verilen destek, kampüste bir Filistin edebiyat konferansının düzenlenmesine izin verme kararı ve üniversitenin 7 Ekim’deki Hamas saldırısına ilk tepkisi nedeniyle son aylarda zaten azalmıştı. 7 Ekim’deki açıklamasının ardından tüm destek tamamen çöktü. 5.

Açıklamaya yanıt olarak zengin Penn bağışçıları bağışlarının geri çekilmesini talep etti, etkili mezunlar üniversitenin liderliğini sorguladı ve yetkililer üniversiteyi başkanını görevden almaya çağırdı.

Oy hakkı olmayan Penn yönetim kurulu üyesi Bay Shapiro, Bayan Magill’in kongre duruşmasındaki cevaplarını “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Çarşamba günü gazetecilerle yaptığı toplantıda “Soykırımı, Yahudilere yönelik soykırımı, başkalarının soykırımını kınamak zor olmamalı” dedi. “Liderlerin ahlaki netlikle konuşma ve hareket etme sorumluluğuna sahip olduklarını sık sık söyledim ve Liz Magill bu basit testi geçemedi.”

Şöyle ekledi: “Bunda herhangi bir nüans olmamalı; tek kelimelik bir cevap vermesi gerekiyordu.”

Alan Kör raporlamaya katkıda bulunmuştur.