Pereira, Pelkas’a sahip çıktı

Gattuso

New member
Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi D Kümesi birinci maçında deplasmanda Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ile 1-1 birliktee kaldı. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, “Maç doğal ki kolay değildi, bugünkü baskılı oyunu oynamak kolay değildi. Frankfurt üzere bir kadroya karşı oynamak kolay değildi. Maç sonuna kadar ortadaydı. Maçın sonunda da maçı bize bitirme bahtı gelmişti. Futbolda bu biçimde şeyler olabilir. İki kadro da kazanmak için oynadı. Artık beynimizdeki çipi değiştirip lige odaklanmalıyız. Pazar günü oynamamız gereken bir maç. Oyuncularımın kazanmak için ortaya koydukları gayretten dolayı mutluyum” sözlerini kullandı.

Pereira, dış saha maçlarındaki yorgunluk ve Pelkas’ın penaltı kullanımı istikametindeki soruya şu biçimde karşılık verdi: “Taraftarlarımızın önünde olmayı seviyorum lakin benim için her maç tıpkı. Kalitemizi göstermek için alana çıkıyoruz. Benim için içerde ve dışarda oynanan maçlar birebirdir. Baskılı bir oyun ve boşluklar arayarak gol konumları üreten bir grup görmek istiyorum. Penaltı konusunda maçtan evvel bir planımız oluyor. 2 tane belirlediğimiz isim oluyor lakin onlar da alandan çıkmıştı. kimi vakit fantastik bir gol atarsınız kimi vakit dünyanın en yeterli oyuncuları bile kaçırabiliyor. Soyunma odasında gördüğüm herkes aile üzereydi. Pelkas’a dayanak vardı. Gerçek bir ekip ruhu yaratmak beni daha memnun eder.”