Raflarda yerini alan yeni kitaplar

AirdropAvcisi

New member
Bugün pazartesi , haftanın birinci günü… Her hafata olduğu üzere bu hafta da raflarda yerini alan yeni kitapları siz okurlara sunmaktan keyif alıyoruz. Yeni çıkan kitaplardan 10 yapıtlık bir seçki…

Âlâ haftalar ve güzel okumalar dileriz…

Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü

Jenerasyonunun en yeterli bilim anlatıcılarından David Eagleman Canlı Devre’de, en yeni bilimsel araştırmalar ve enteresan olaylar eşliğinde, şu satırları okumakla bile ebediyen değişecek beynimizin içyüzüyle tanıştırıyor bizleri.

Sayfa: 328

Yaşamak Sakinlik İster

Bu kitap sükûnete verilecek emeğin yol rehberidir işte.

Sayfa: 216

Dünyalıların Geleceği – İnsanlığın Tarihöncesinin Sonu

Fransız antropolog Marc Augé (1935), École des Hautes Études en Sciences Sociales’te 1985’ten 1995’e kadar araştırma yöneticisi olarak bakılırsav yaptı. Gündelik ömür yerleri üzerine incelemeleriyle tanınır.

Sayfa: 40

Kırık Bir Kalbi Nasıl Onarırsın

Dr. Guy Winch, Kırık Bir Kalbi Nasıl Onarırsın’da ruh sıhhati alanındaki son periyot araştırma sonuçları ve uygulamalarla duygusal acıdan kurtulmanın reçetesini ve umudunu sunuyor, süratlice güzelleşmenin ve devam edebilmenin yollarını anlatıyor.

Sayfa: 112

Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar

Bu mektuplarda Buffett stratejilerini ve genel ekonomik gelişmelerle ilgili niyetlerini anekdotlar ve değişik aforizmalar kullanarak gerçeğe uygun ve anlaşılır biçimde ortaklarına aktarıyor.

Sayfa: 496

Ayrışma

Ontoloji, epistemoloji, etik, estetik, siyaset, linguistik, mantık ve lisan ideolojisi üzere “zorlu konuları”, yani şimdi herşeyi, son derece özgün, yaratıcı ve kavrayıcı bir biçimde ele almaktadır.

Sayfa: 396

Vakıf İleri

Psikotarih biliminin yaratıcısı Hari Seldon, engin Galaktik İmparatorluk çöküşün eşiğindeyken vakit içinde yarışarak devrimci kuramını geliştirip yıldızların içinde insanlık için bir yer sağlamaya çalışıyordu. Ve Seldon’ı denetim eden hem psikotarih birebir vakitte tüm galaksinin geleceğini denetim edebilecekti.

Sayfa: 488

Bana Sonunu Söyle

Valeria Luiselli’den vaktimizin yıkıcı hakikatlerine dair kısa ve çarpıcı bir metin: Bana Sonunu Söyle. Çağdaş edebiyatın parlak kalemi Luiselli, bu kitapta Meksika’dan ABD’ye giriş yapan göçmen çocukların gerçek hikayesini anlatıyor.

Sayfa: 104

Bayanlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever

Çok satan “Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir”, “sonucu Ben Veririm” ve “Süt Lekesi “ kitaplarının müellifi Uzman Psikolog Esra Ezmeci, bu sefer bayan erkek bağlarının tabiatını ve dinamiklerini enine uzunluğuna yatırıyor masaya. Sunduğu sıradan ve tesirli önermelerle bayan erkek münasebetlerinde yaşanan kısırdöngüleri kırmak hiç de kolay olsa gerek…

Sayfa: 296

Hakikaten İstiyor Musun?

Mutsuzluğunu, yoğunluğunu, çaresizliğini ve yalnızlığını mazeret ederek bir köşede oturuyor, her birinin sana bizatihi gelmesini mi bekliyorsun?Gerçekleşmeyen isteklerin yüzünden kendini daha mutsuz ve daha ümitsiz mi hissediyorsun?

Sayfa: 488

Ergül Tosun

Kitap sayfası için irtibat:

[email protected]