Rekor tanımayan Haaland’ın sırrı aşikâr oldu: Sakatat diyeti

Gattuso

New member
Manchester City’nin 22 yaşındaki Norveçli forveti Erling Haaland, performansıyla dünya futbolu gündeminde konuşulmaya devam ediyor.

Santraforun muvaffakiyetinin altında yatan sebeplerden birinin kendine özel bir beslenme programı olduğu söyleniyor.

İngiliz gazetesi Sun’da yer alan haberde, Haaland’ın günde 6 bin kalori aldığı, kalp ve karaciğer üzere sakatatlardan oluşan bir diyeti bulunduğu söz edildi.

Ayrıca içtiği suyu bile filtrelediğini açıklayan oyuncunun uyanır uyanmaz güneş ışığına çıktığını söyleniyor.

‘Kalp ve karaciğer yemeyi seviyorum’

22 yaşındaki forvet açıklamasında; “Diğer beşerler kalp ve karaciğer yemiyorlar fakat ben bedenime düzgün bakma tasasına sahibim. Mümkün olduğunca lokal ve kaliteli yemek yemek en kıymetlisi. Beşerler et yemenin makus olduğunu söylüyor ancak hangi etten bahsediyoruz? Fast food dükkanlarındaki etlerdense, kalp ve karaciğer yemeyi tercih ediyorum. Kalp ve karaciğer, B vitamini, demir, fosfor, bakır ve magnezyum açısından güçlü üstün besinlerdir” diyor.

Bu dönem 13 resmi maça çıkan oyuncu, bu maçlarda 20 gol ve 3 asistlik katkı sağladı.