Rıdvan Dilmen’den Beşiktaş açıklaması

Gattuso

New member
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u 3-0 mağlup ettiği müsabaka daha sonrasında TRT Spor’da yayınlanan “%100 Futbol” programında değerlendirmelerde bulundu.

Dilmen’in açıklamaları şöyleki:

“Dortmund maçı güç maç olacak. Beşiktaş’ın geçen dönem birinci 13’ü vardı. 20 kişilik, alternatifli kadroyu bu sene yaptılar. Beşiktaş, güle oynaya diyebileceğimiz bir galibiyet aldı.”

“Anadolu kadroları kuvvetleniyor, büyükler geri geliyor derken Anadolu ekiplerinde bir düşüş görüyorum ben. Vodafone Park’a geldiğiniz vakit birinci 10-15 dakikaya dikkat edin. Bunları öteki büyük kadroların iç saha maçlarında da bakılırsaceğiz.”

Atlet bir rakiple oynayacaklar

“Ben Teixeira’nın hazır olmadığını yalnızca yeteneğiyle gol attığını söylemiştim. Bana bakılırsa Türkiye’nin santrfor konusunda en isabetli transferini yapan kulüp Beşiktaş. Artık de en uygununu buldular. Çok atlet ve fazlaca hazır. Oyuncuların coşku ve istek sorunu yok. Bu 8+’lar olduğu için de Sergen Yalçın’ın epeyce daha fazla rotasyona başını yorması lazım. Ben Rıdvan’ı bugün hayli beğendim, başarılı buldum. Avrupa maçında N’Sakala’yı bekliyorum. Atlet bir rakiple oynayacaklar zira.”

‘Bu Necip’in ne işi var’

“Tam 17 yıldır ‘Bu Necip’in ne işi var’ deniyor, Bilic’inden Sergen Yalçın’ına, İstek Çalımbay’ına herkes oynatıyor. ‘Çok güzeldin Necipciğim, çarşamba otur.’ deniyordu, hiç de sorun yoktu.”

“İlk yarıda atılan gollerle Beşiktaş hayli rahat bir galibiyet aldı. 65-70’ten daha sonra Sergen Hoca, Dortmund’u düşünmeye başladı. Vida, Dortmund’a karşı oynayabilir diye düşünüyorum. Teixeira’nın düzelse de oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Oyuncuyu kaybedebilirsiniz.”

“Ben bugün Mert’i kalede bekliyordum. bu biçimde oyuncuları da hazır tutmak gerekir. Mert üzere kalecin var ise kalede de rotasyon olabilir.”

“Batshuayi’yi hiç rölantide gördünüz mü? Daima sprint atıyor oyuncu. Gol canavarı bir adam. O denli bir dilekle oynuyor ki Sergen Yalçın da bunu gördü, çıkarmıyor. 2 maçta en az 7 kere 3. gol üzere konumları kovaladı ve burada attı. Batshuayi kolay kolay rotasyona takılmaz. Hız değerli lakin onda devamlılık da var.”

“Sergen Yalçın bugün beklerken düşünmeden içeri atabileceği bir oyuncusu var. Geçen sene olsa haydi kolaysa oyna. Hele ki Bundesliga’dan bir kadroyla. Bence Josef tek oynayacak savunma önünde.”

“Pjanic ve Atiba yan yana oynayabilir. Hoca, Dortmund’u izleyecek. Sağlıklı dahi olsa Beşiktaş’ta forvet gerisindeki 4’lüyle çıkmazdım alana ben. Benim tanıdığım Sergen Yalçın, bugünkü ideolojiyle Dortmund’a çıkacak. Dortmund’u yeneriz biz niyeti olacak ekipte.”