Sadakataşı’ndan Afganistan’a acil yardım

JoKeR

Active member
Bölgede bulunan Sadakataşı acil yardım takımı, Afganistan’ın başşehri Kabil ve Vardak bölgesinde yaşayan gereksinim sahibi 250 aileye besin kumanyası ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdi.

Afganistan’da yaşanan krizden en çok ziyanı sivil halk görüyor. Kırsal kesitlerde yaşayan halk besin temin etmekte zorlanıyor. Kışın yaklaşması ve yaşanan kuraklık niçiniyle bölgede besin temin etmede yaşanan problemler gün geçtikçe artıyor. Yaşanan kriz daha sonrası Afganistan’da acil yardım çalışmaları başlatan Sadakataşı bölgeye yardım ulaştırmayı sürdürüyor.

250 aileye acil yardım

Afganistan çalışmaları kapsamında bölgede bulunan Sadakataşı yardım takımı muhtaçlık sahibi 250 aileye sıvı yağ, pirinç, şeker, çay, tuz, bulgur ve konserve besinlerden oluşan erzak dağıtımı gerçekleştirdi. Yaklaşan kış ayları niçiniyle krizin daha da derinleşeceği ülkede dernek tarafınca 250 aileye battaniye dağıtımı yapıldı.

Yardımlar devam edecek

Sadakataşı Derneği Genel Lideri Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Afganistan’da yaşanan olaylar niçiniyle en epeyce sivil halk ziyan görüyor. Ülkede biroldukca alanda meseleler yaşanıyor. Kırsal kesitlerde yaşayan halk ekmek bulmakta dahi zorlanıyor. Bölgeye gönderdiğimiz yardım takımımız 250 fakir aileye insani yardım ulaştırdı. Bölgede yardım faaliyetlerimiz devam edecek’’ tabirlerini kullandı.

Afganistan’a dayanak olmak için

Sadakataşı Derneği’nin başlattığı Afganistan yardımlarına takviye olmak için AFGANİSTAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL takviyede bulunabilirsiniz. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilir, ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonunu arayabilirsiniz.