Sadık Demokrat seçmenler Biden röportajına rahatlama ve umutsuzlukla tepki gösterdi

Joachim

Genel Mod
Global Mod
En azından tartışma kadar kötü değildi.

Bu, Başkan Biden'ın Cuma günü ABC News'e verdiği röportajı endişeyle izleyen bazı sadık Demokrat seçmenlerin kararıydı. Başkanın yaşı ve bilişsel yetenekleriyle ilgili endişelere nasıl yanıt verdiğini ve kararsız seçmenlere dört yıl daha görevde kalabileceğini nasıl gösterdiğini görmek için sabırsızlanıyorlardı.

Eyaletin lise ve üniversite Demokratlarını temsil eden Florida Geleceğin Liderleri PAC'ın başkanı 19 yaşındaki Jayden D'Onofrio, “Bu röportajda bilişsel açıdan güncel olduğunu gösterdiğini düşünüyorum” dedi. “Aslında daha yaşlı olduğu konusunda çok açıktı. Bunu kabul etmemiz lazım.”

Ancak ilerici bir Demokrat ve San Francisco Denetleme Kurulu'nun eski üyesi olan John Avalos, röportajın kendisini gözyaşlarına boğduğunu söyledi. Biden'ın bilişsel bir teste girmek istememesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını ve Biden'ın yarıştan çekilmeyi reddetmesinin Demokratlar için felaket anlamına gelebileceğini söyledi.

Avalos, “Biden çok fazla güven uyandıran nitelikler sergilemiyor” dedi. “300 milyon insan onun bilişsel yeteneklerine güveniyor ve o gururundan dolayı sınava girmek istemiyor mu?”

Diğer Demokrat seçmenler ise Biden'ın eski Başkan Donald J. Trump'a karşı argümanlarının geçen haftaki tartışmaya göre daha net ve ikna edici olduğunu ve Biden'ın daha sakin göründüğünü söyledi.

Detroit eyaleti delegesi ve emekli su arıtma tesisi çalışanı William Davis, “Size söylüyorum, tartışmada göründüğünden çok daha iyi görünüyordu” dedi. “Bence iyi iş çıkardı. Bunu sürdüremeyeceği için biraz gerginim.”

Davis, başkanın yarışta kalıp kalmayacağından hâlâ emin olmadığını söyledi, ancak Biden Cuma günü kendisini yalnızca “Yüce Tanrı”nın onu yarıştan çekilmeye ikna edebileceği konusunda ısrar etti.

Davis, “67 yaşındayım” dedi. “Ben iki yıl öncekiyle aynı kişi değilim. Ona güveniyorum ama -şu var ama- ülkesini, dünyayı düşünmeli. Başka bir Demokratın Trump'ı yenebileceğini düşünüyorum.”

Nebraska'da, Lancaster County'deki Demokratlar adına bir sosyal medya sayfası işleten 73 yaşındaki Mo Neal, Biden'ın “kibar ve sakin” göründüğünü ve tavrının Trump'ın öfkeli, öğretici konuşmalarıyla karşılaştırılabileceğini söyledi.

“Biden'ı tamamen destekliyorum” dedi. “Şimdi bile.”