Sağlıkçıları “Sizi öldüreceğim, kanınızı akıtacağım” diyerek tehdit eden saldırgana 53 yıla kadar mahpus talebi

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Annesini götürdüğü hastanede toplumsal ara uyarısı yapan hemşire, hekim ve güvenlik nazaranvlilerini darp eden, “Sizi öldüreceğim, kanınızı akıtacağım” diyerek tehditler savuran ve tıbbi aygıtlara ziyan veren Sefa Yusuf Selbi’ye 53 yıla kadar, yardım eden arkadaşına da 28 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Hürriyet’in haberine göre, 28 Kasım 2021 tarihinde Sefa Yusuf Selbi, arkadaşı Süleyman Kıymaz ile bir arada, rahatsızlanan annesini Ankara’da özel bir hastaneye götürdü. Hastanın tedavisine yönelik süreçler sürerken, nazaranvli hemşire, Sefa Yusuf Selbi’yi ‘sosyal araya uyması’ konusunda uyardı. Bu ihtar üzerine Sefa Yusuf Selbi nazaranvli hemşire ile tartışmaya başladı ve küfür ettikten daha sonra, “… sizi öldürürüm, keserim” formunda tehdit ve hakaretlerde bulunmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Sefa Yusuf Selbi, “Siz benim annemin kanını akıttınız ben de sizin kanınızı akıtacağım” diyerek arkadaşı Süleyman Kıymaz ile birlikte sıhhat çalışanlarını Darp etti, hastanede bulunan kimi tıbbi aygıtlara ziyan verdi. Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddet hareketi an be an güvenlik kamerasına yansıdı. Olaylar sürerken, iki şüphelinin arkadaşı İsmail A. ve Mertcan K. de hastaneye gelerek arkadaşlarına yardımcı olmaya çalıştı. ‘Beyaz kod’ uyarısı üzerine polis hastaneye gelerek, şüphelileri gözaltına almaya çalıştı. Lakin şüpheliler polise karşı da direndi.

Mahkeme, Sefa Yusuf Selbi ve arkadaşı Süleyman Kıymaz’ın tutuklanmasına karar verilirken, öbür iki kuşkulu hakkında ise isimli denetim sonucuna hükmedildi. İki kuşkulu yaklaşık bir ay tutuklu kaldıktan daha sonra tahliye edildi. Savcılık, şüpheliler hakkında soruşturmayı tamamlayarak dava açtı. Hazırlanan iddianame, Sefa Yusuf Selbi hakkında ‘yaralama’, ‘bakılırsavi yaptırmamak için direnme’, ‘hakaret’, ‘tehdit’, ‘mala ziyan verme’ cürümlerinden 53 yıla kadar, Süleyman Kıymaz hakkında ise ‘sıradan yaralama’, ‘bakılırsavi yaptırmamak için direnme’, ‘hakaret’, ‘mala ziyan verme’ hatalarından 28 yıl mahpus cezası talep edildi. İddianamede öbür iki kuşkulu için de ‘nazaranvi yaptırmamak için direnme’ kabahatinden 4 yıla kadar mahpus cezası istendi. İddianamede, ortalarında tabip, hemşire ve polislerin de bulunduğu 8 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı.