Şahan Gökbakar’ın yangın yayını büyük yankı uyandırdı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Şahan Gökbakar’ın yangın yayını büyük yankı uyandırdı Muğla’da 5 gündür yangınlar devam ediyor. Marmaris, Köyceğiz ve Milas’taki yangınlar denetim altına alınamadı. Marmaris’teki yangından ünlü oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar de etkilendi. Alevler Gökbakar’ın yerleşim yerine yakınlaştı. Şahan Gökbakar da söndürme çalışmalarına katıldı. Bölgedeki söndürme çalışmalarının yetersizliğine dikkat çeken Gökbakar, “Göze göre bakılırsa yangın büyüdü” dedi, o anları saniye saniye görüntüledi.

2 GÜNDÜR UYARIYOR

Geçtiğimiz gün Marmaris’te yangın bölgesinden canlı yayın yapan Gökbakar, “Marmaris’te Turgut Şelale bölgesi önündeyim. Burası şu anda yanıyor. Bayır köyü büsbütün yanmış durumda. Konutlar kurtulmuş ancak tahminen 2-3 tanesi makus durumda. Burada konutları olanlar perişan durumda. Şelale bölgesi 2-3 gündür yanıyor. Buraya yalnızca dün öğlenden daha sonra saatlerinde bir helikopter geldi. 6-7 sefer su döktü. Birazcık soğudu ortam fakat burada yangın devam ediyor. Maalesef İçmeler ve Armutalan tarafında epey büyük bir yangın olduğu için birinci müdahale daima o tarafa yapıldı. Fakat burada da müdahalenin süratli bir biçimde yapılması gerekiyor” diyerek müdahalenin yetersizliğinden yakındı ve yetkililerden yardım istedi.

YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI

Müdahale gelmeyince Gökbakar, söndürme çalışmalarına bölge halkıyla bir arada katıldı. O anlarda ünlü komedyen, “Ben bugün sabah prestijiyle buraya yangın topu denen bir gereç bulup getirttim koli koli. Biz sabah burada yanan ufak tefek ateşlere, buradaki halkla birlikte müdahale ettik ve buraları söndürdük. Soğutma olmadığı için, rastgele bir havadan müdahale buraya yapılmadığı için söndürülen yerler için için yanıp rüzgarın ve sıcağın tesiriyle yeniden alev alıyor. Burada itfaiye de yok. Müdahale edilmezse büyüyecek. bundan evvelki yayını bitirdikten daha sonra buraya bir helikopter geldi. Bir kez su boşaltıp gitti. Sabah bizim söndürdüğümüz yer tekrar alevlendi. Ben kimsenin makus niyetli hareket etmediğini düşünüyorum lakin kâfi olmadığı için buralar bu biçimde” ikazlarında bulundu.

“GÖZ NAZARAN GÖRE MAHŞER YERİNE DÖNDÜ”

Bugün ise alevlerin ikazlarını yaptığı bölgeye gelmesiyle Gökbakar isyan etti; “Sabahtan beri yayını yaptığım yerin hali burası. Yola atlarsa yanarız dedim ve yola atladı. Yola atlaması ‘geçmiş olsun’ demek. Bu dağdan bütün burası yanacak. Bütün Selimiye’ye gerçek yanacak. Buraya müdahale lazım. Göze bakılırsa göre yola atladı, mahşer yerine döndü. Buraya acil müdahale lazım. Buraya havadan müdahale kaide. Burada insanların hepsi çaresiz” tabirlerini kullandı.

Yetkililere seslenen Gökbakar, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’yiz bu kadar olmasın ya. Rica ediyorum. 2-3 uçak burayı söndürür lakin buralar yanacak” diye sitem etti.

İKAZLARIN AKABİNDE 3 HELİKOPTER GÖNDERİLDİ

Şahan Gökbakar ilerleyen saatlerde ikazlarının akabinde yardımın geldiğini deklare etti. 3 helikopterin yangına müdahale ettiğini bildiren Gökbakar, “3 tane helikopter geldi yetkililere fazlaca teşekkür ediyoruz. Bu helikopter bir su atıp gitmesin. Gündüz de bu biçimde yaptılar. Bir kez yapıp gidiyor. Sesimizi duyup geldiniz bunun devam etmesi lazım. Müdahale geldi teşekkür ederiz lakin devam etmesi lazım. Lütfen devam, rica ediyorum. Bütün yetkililer fazlaca çalışıp yoruluyor lakin müdahaleyi eksik bırakmasın. Helikopterlerin attığı epeyce az bir su. Bunun daima yapılması gerekiyor” dedi.