Serenay Sarıkaya: Çok lakin epey üzgünüm

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Serenay Sarıkaya: Çok lakin epey üzgünüm Kendisine kaygı dolu anlar yaşatan şahısla ilgili toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapan oyuncu Serenay Sarıkaya, “Bu müddet zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusu ile ne kadar kahrolduğumu sizlere tanım etmem mümkün değil. Çok lakin hayli üzgünüm” dedi. Sarıkaya, iletisinde KADES uygulamasına da değindi.

Oyuncu Serenay Sarıkaya, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bildirisinde KADES uygulamasına yer veren Sarıkaya, şunları belirtti:

* Son günlerde basına da yansıyan ve geçtiğimiz birkaç aylık mühlet boyunca bana, iş arkadaşlarıma, yakın etrafıma ziyan verme eğiliminde olan, endişe dolu anlar yaşatan, tehdit eden ve ruhsal baskı yaratan şahısla ilgili emniyet teşkilatımızın olaya müdahale etmesi ve mevzuyu isimli ünitelere taşıması kararı mahkeme tarafınca bir karara varıldı.

* Bu mühlet zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusu ile ne kadar kahrolduğumu sizlere tanım etmem mümkün değil. Çok fakat fazlaca üzgünüm.

* Bu ve gibisi kaç öyküleri her gün bir sürü bayanın yaşadığını bilmenin verdiği sorumluluk ile bu iletisi paylaşmak istedim.

“GÜÇLÜ POLİS BAYANLARIN VARLIĞINI BİLMEK İÇİMİ RAHATLATTI”

* İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, Aile İçi ve Bayana Şiddet Çaba Ünitelerinden Komiser Nurdan Hanım, Komiser Betül Hanım, Komiser Züleyha Hanım ve takımlarına bu süreci dayanılmaz bir hassasiyetle yürütüp ben ve benim üzere bayanların yalnız olmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederim. Onlar üzere kuvvetli polis bayanların varlığını bilmek açıkçası içimi bir nebze daha rahatlattı.

* Nurdan Hanım bir de ‘KADES’ uygulamasından bahsetti. Tüm bayanların telefonunda kesinlikle olması gereken bu uygulama; direkt yakınınızda olan ilgili üniteleri haberdar ediyor ve daha süratli müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin… Dilerim yazdıklarım faydalı olabilir. Sevgiyle kalın…