Sergen Yalçın için büyük tez: Tarihi bile aşikâr oldu

Gattuso

New member
Beşiktaş’ta Valerien Ismael’le yolların ayrılmasının akabinde ismi idarede bir daha gündeme gelen Sergen Yalçın ile ilgili ortaya atılan son tez şaşırttı. Beşiktaş’ın teknik yöneticilik misyonuna Şenol Güneş’i getirmesiyle birlikte, Sergen Yalçın tezleri da boşa çıkarken deneyimli teknik adam ekipsiz kalmaya devam etti.

Sergen Yalçın ise geçtiğimiz günlerde katıldığı TV programında sürpriz açıklamalar yapmıştı.

‘Kendimi toparladım’ demişti…

Sergen Yalçın katıldığı bir televizyon programında şöyleki konuşmuştu:

“Ayrıldıktan daha sonra 4-5 tane teklif geldi bana. La Liga’dan falan değil, Katar falan oradan 1-2 teklif geldi. Türkiye’den de 1-2 teklif geldi. 3 büyük ekipten teklif gelmedi. Ayrıldıktan daha sonra 7-8 ay anca kendimi toparladım. Ulusal Ekip ‘dan rastgele bir teklif almadım. hiç bir görüşme yapmadım. Oranın bir teknik yöneticisi var. Oraya da bir teknik yönetici alınmış, orada çalışan bir teknik yönetici var. Bunların olması epeyce sağlıklı işler değil. Orası yürüyen bir yer. Onların da emeğine haksızlık etmeyelim.”

Milli kadro argümanı gündeme bomba üzere düştü

Avrupa Uluslar Ligi’nde Lüksemburg ile birliktee kalan, Faroe Adaları’na 2-0 yenilen Türkiye A Ulusal Ekibi’nde çanlar Stefan Kuntz için çalıyor. Başarısız sonuçlar ve oynanan futboldan rahatsız olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Dünya kupası içinde teknik yönetici değişimine gideceği belirtiliyor.

Hakan Çalhanoğlu’nun kaptan olması rahatsızlık yarattı

Habere bakılırsa; TFF, makus sonuçların akabinde Kuntz’un aldığı kişisel kararlar niçiniyle, Alman çalıştırıcı ile yolları ayırma sonucu aldı. Kuntz’un bilhassa kimseye müracaattan Hakan Çalhanoğlu’nu kaptan yapması bardağı taşıran son damla oldu.

İddiaya göre Inter’de forma giyen Çalhanoğlu, Kuntz’un takım belirleme dahil aldığı bütün kararlara karışıyor. Bunun futbolcular içinde derin bir rahatsızlığa niye olduğu belirtiliyor.

Sergen Yalçın ismi öne çıktı

Federasyon yetkilileri Kasım ayının sonunda Sergen Yalçın’ı bakılırsave getirmeyi planlıyor; bu çerçevede görüşmeler devam ediyor. Sergen Yalçın’ın grubunda yer alan Murat Şahin, bir süre evvel Radyospor’a konuk olmuş ve ”Ekip olarak ulusal grubun başına mı geçiyorsunuz” sorusuna, ‘Şimdilik buna yanıt vermeyeyim” halinde cevap vermişti.