Sergen Yalçın sessizliğini bozdu: Fatih Terim itirafı

Gattuso

New member
Teknik yönetici Sergen Yalçın, Beşiktaş’la bir dönemde kazandığı Muhteşem Lig ve Türkiye Kupası şampiyonluklarının akabinde 2021/2022 döneminde büyük hayal kırıklığı yaratmış ve siyah-beyazlılarla yolları ayırmıştı. Uzun vakittir sessizliğini koruyan tecrübeli hoca, birinci kere Milliyet’e açıklamalarda bulundu. “Mecburen Beşiktaş’tan ayrıldım” diyen tecrübeli hoca, Galatasaray’da yaşanan Fatih Terim ayrılığıyla ilgili de çarpıcı kelamlar kullandı.

Sergen Yalçın’ın açıklamaları şöyleki:

“Teknik erkeklerin bir kulüpteki mesleği fazlaca uzun sürmüyor”

“Benim mesleğim teknik adamlık. İşimi devam ettirmek zorundayım. İşimiz kolay mı, olağan olarak değil. Maalesef Türkiye’de teknik erkeklerin bir kulüpteki mesleği fazlaca uzun sürmüyor.

“Taraftardan isteğim bana haklarını helal etsinler”

Ayrılmayı hiç istemezdim ama yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü. Üzüldüğüm tek nokta Beşiktaş taraftarına verdiğim kelamı tutamadım. Beni Beşiktaş’a taraftar getirdi. Onlara kelam vermiştim ancak gelinen durum bu ayrılığa niye oldu. Taraftardan isteğim bana haklarını helal etsinler.

“Fatih Terim’in bile kredisi yoksa gerisini siz düşünün”

Türkiye, teknik adamlar için en kuvvetli ülkelerden biri. Çok kolay insan harcanabiliyor burada. Çok çabuk insan tüketiyoruz ve kaideler, teknik adamlar için gün geçtikçe zorlaşıyor. En son Fatih Terim ayrılmak zorunda kaldı. Fatih Terim üzere bir teknik adamın bile kredisi yoksa, siz düşünün gerisini. Bu kurallar altında çalışmaya devam edeceğiz. Beşiktaş’ın daima âlâ olmasını diliyorum. Taraftarlar ve topluluk bu gruba takviye vermeye devam etsinler.”