Serie A ekibi Ozan Tufan’ın peşinde: ‘Ayrılmak istediğine dair hiç bir işaret yok’

Gattuso

New member
İş insanı Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu İngiltere Championship grubu Hull City, Türkiye’den biroldukça ismi takımına katarken, bu isimlerden biri de Fenerbahçe’de forma giyen ulusal futbolcu Ozan Tufan olmuştu. 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Championship takımıyla mutabakat sağlayan deneyimli orta saha ekibin vazgeçilmezleri içinde yer alsa da geleceği tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Championship grubu Türkiye’de forma giymiş olan oyuncularla bir arada birfazlaca Türk ismi takımına katarken Allahyar Sayyadmanesh, Doğukan Sinik, Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Adama Traore, Oscar Estupinan, Benjamin Tetteh ve Dimitris Pelkas üzere isimlerle kontrat imzalamıştı.

Sezona Şota Arveladze ile başlayan fakat birinci 4 haftada rakiplerine mağlup olmasa da daha sonrasında alınan üst üste puan kayıpları ve hezimetler daha sonrası Gürcü teknik adamla yollarını ayıran Ilıcalı, bu ayrılığın akabinde kadrosu Pedro Martins‘e emanet etmişti.

‘İnanılmaz bir mesleği var’

Hull Live’da yer alan habere bakılırsa İngiltere Championship gruplarından Hull City’nin yeni hocası Ozan Tufan’ın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Milli futbolcunun İtalya’ya transfer olacağına yönelik tezlere karşılık veren Rosenior, Ozan Tufan’ın Hull City takımının değerli bir kesimi olmaya devam ettiğini belirterek, “Resmi olarak hiç bir şey duymadım. olağanüstü bir oyuncu olduğunu biliyorum, inanılmaz bir mesleği var ve şimdiye kadar beni hakikaten memnun eden şey, onun benimle çalışma hevesi. O, birlikte çalışmaktan hoşlandığım ve bunun mümkün olduğu kadar uzun mühlet devam etmesini umduğum olağanüstü bir oyuncu” dedi.

‘Kulüpten ayrılmak istediğine dair hiç bir işaret yok’

Ozan Tufan ile görüşmesi hakkında bilgileri açıklayan teknik adam, “Ozan ile son görüşmemiz nitekim çok verimli geçti. Aslında bana bildiri atıyordu. Fitness programı üzerinde sahiden çok çalışıyor ancak ondan kulüpten ayrılmak istediğine dair hiç bir işaret yok” kelamları ile argümanlara son noktayı koydu.

Selernitana peşinde

Sezon başında Fenerbahçe’den Hull City’e bonservisiyle transfer olan Ozan Tufan’a Serie A’dan talip çıktığı sav edilmişti. İtalyan basınına yansıyan haberlere nazaran Ozan Tufan’a Serie A’da tutunmaya çabalayan Salernitana talip oldu.