Şişli’de çocuğunu parka götürmek için sokağa çıkan baba silahlı hücumda öldü

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Şişli’de alacak verecek sıkıntısı yüzünden öğlen saatlerinde iki küme içinde tartışma çıktı. Ortaya girilmesiyle iki küme ayrılırken, akşam saatlerinde tıpkı yere motosikletle geldiği tez edilen kişi ya da bireyler sokakta rast gele ateş açtı. Oğlunu parka götürdüğü belirtilen Okan Karaten başına kurşun isabet eden kurşunla ağır yaralandı. hadisede, biri kurye iki kişi daha yaralandı. Kareten, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay, saat 18.20 sıralarında İnönü Mahallesi Yeni Nalbant Sokak’ta meydana geldi. Teze bakılırsa, saat 17.00 sıralarında alacak verecek sorunu yüzünden tartışan iki küme, etraftakilerin ortaya girmesiyle ayrıldı. Saat 18.20 sıralarında motosikletle gelen kişi ya da şahıslar sokakta rast gele ateş açtı.

Oğlunu parka götürdüğü öğrenilen Okan Karaten, sokak üzerinde bulunan otoparkın girişinde kaçmak isterken, başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Biri kurye iki kişi daha yaralandı. İhbar üzerine olay yerine fazlaca sayıda sıhhat ve polis grubu sevk edildi. Yaralılar , yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinin yakınındaki özel bir hastaneye kaldırılan Okan Karaten yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak ömrünü kaybetti. Yaralanan öteki iki kişinin ise durumunun güzel olduğu öğrenildi.

Sokakta onlarca kovan bulundu

Silahlı çatışmanın meydana geldiği sokakta polis grupları ağır güvenlik tedbirleri aldı. Sokakta yapılan çalışmalarda, biroldukca binanın duvarında, camlarında ve birtakım arabalarda kurşun izlerine rastlandı.

Mahalle sakinleri yaşananları anlattı

Hücum sırasında konutunun camına kurşun isabet eden Harun Üsküplüoğlu ise, “Ben konuta geldim. Konuta girer girmez mermi şeyleri, keleşle taramışlar mahalleyi. Sesleri duydum, yere yattım. daha sonrasında cam kırılmış, üst tarafa gelmiş. Çok şükür yaralanan olmadı. Konutta kimse yoktu. Olağanda konutta çocuğum oluyor. Eşim oluyor. Camdan meskene girmiş mermi. Yoldan geçen suçsuz beşerler yaralanmış. Bir tanesi ölmüş galiba. Arsa konusu diye söylüyorlar. Olan günahsız insanlara olmuş” diye konuştu. (DHA-İHA)