Sörloth sessizliğini bozdu!

Gattuso

New member
Dönem başından Leipzig’den satın alma opsiyonuyla Real Sociedad’a transfer olan Norveçli golcü Alexander Sörloth, İspanyol basınına açıklamalarda bulundu. Sörloth, Beşiktaş ve transfer konusunda çarpıcı tabirler kullandı.

Bize gerçek Sörloth’u izlettiğini düşünüyor musun?

Sörloth
: “İyi hissediyorum. Evvelki maçlar hoştu, son maçta gol attım ve hayli uygun durumdayım. Daha tehlikeli hissediyorum.”

-Düşündüğün kadar oynamadığın için biraz hayal kırıklığına uğradın mı?

Sörloth
: “Öyle bir takıntım yok ancak her vakit oynamak istiyorum, bu yüzden hayal kırıklığına uğramamaya çalışıyorum. Bir an için üzgün olabilirsin, tamam, lakin daha sonra her şeye bir daha başlamak zorundasın. Yedek kulübesindeysem, alana çıktığımda elimden gelenin en uygununu yapmalıyım ancak natürel ki her şeyi oynadığınızda daha kolay zira bu biçimde gol atmak için daha fazla dakikanız var. Yedek kulübesinden gelip 20 dakikayı düşündüğünüzde aklınızdan bir epeyce şey geçebilir.”

Gol sayın az?

Sörloth
: “6 gol kaydettim. Bunun hakkında epey fazla düşünmemelisiniz. Olumlu niyetlere sahip olmaya çalışıyorum ve bu biçimdece her şeyin üstesinden basitçe gelebiliyorum. Küçükken gol atmadan çıldırırdım, bana yararı olmayan olumsuz şeyler hakkında fazlaca düşünürdüm lakin artık kendime güveniyorum ve âlâ bir oyuncu olduğumu biliyorum, yalnızca bunu yapmam gerekiyor.”

-Real Sociedad’da devam edecek misin?

Sörloth
: “Bilmiyorum, bunu dönem sonuna bırakacağım. Şu anda bunu düşünmüyorum, yalnızca düzgün idman yapmak ve kulüp için en güzelini yapmakla ilgileniyorum. Dikkatimi dağıtmak istemiyorum, şu anda odaklandığım şey oynamak ve elimden gelenin en düzgününü yapmak. Tüm bunlarla ilgilenen menajerlerim, %100 futbola, oynamaya ve gol atmaya odaklanmak istiyorum. Sezdaha sonrasında konuşup neler olacağını goreceğiz.”

-Leipzig ile görüştün mü?

Sörloth
: “Bilmiyorum, yalnızca futbol oynamak istiyorum. Gerisini benim ajansım halledecek. Real’e odaklandım ve mümkün olduğunca yardım ediyorum.”

-Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Yararı seni bundan öncelik olarak görüyor. Ne düşünüyorsun?

Sörloth
: “hiçbir fikrim yoktu. Onu görmedim. Bu tıp haberlerle vakit kaybetmek istemiyorum. Israr ediyorum, dönem sonunda konuşacağız. Transfer konusu menajerlerimin yürüttüğü bir olay. Bir fikrim yok.”