Sözcü müellifi Çıray yazdı: Sezgin Baran Korkmaz’ın ofisini, aracını uçağını kullanan siyasetçi

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Sözcü yazarı Aytun Çıray, organize hata örgütü başkanı Sedat Peker‘in yayımladığı 9. görüntüsünde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun “Hemen yurt dışına gitmelisin” söylemiş olduğini ileri sürdüğü ABD ve Türkiye’de aranan Sezgin Baran Korkmaz‘a ait olarak, “SBK Holding’in ofisini ve makam aracını hangi siyasetçi kullandı? Hangi siyasetçi, SBK’nın uçağına 7 kere bindi? SBK’nın maaşa bağladığı gazeteci ya da siyasi dostu var mı?” diye sordu.

Çıray, hakkında “mal varlığı kıymetini aklama” davası olan SBK Holding İdare Şurası Lideri Sezgin Baran‘ın dava sürecine ve ardından gelişen olaylara ait bir yazı kaleme aldı.

Çıray, MASAK’ın 5 Kasım 2020’de SBK’yla ilgili ‘aklama kabahatine yönelik bir tespit bulunamadı’ değerlendirmesini yaptığını hatırlatarak, “Ve bir ‘el’ harekete geçti. İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine SBK Holding’le ilgili el koyma sonucunı kaldırdı” dedi.

Çıray, “Bu ortada düzenek hayli süratliydi. 6 Kasım’da yani sonucun alındığı birebir gün… Karar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Cürümleri Soruşturma Ofisi tarafınca Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı’na da gönderildi. Korkmaz ve öteki 13 kuşkulu hakkındaki şirket ve şahsi banka hesaplarındaki blokaj ve tedbirlerin “ivedi kaldırılması” talimatı verildi. Soru şu: Mahkeme soruşturması süren bir belgeyle ilgili bu sonucu nasıl verdi? Soruşturmaları süren öteki davalarda da bu biçimde bir uygulama yapıldı mı?” diye sordu.

Çıray şöyleki devam etti:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Kasım’da, Sezgin Baran Korkmaz’ın ‘adli denetim önlemlerinin kaldırılması’ talebinde bulundu. İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği de şu sonucu verdi: ‘… İsimli denetim sonucunın kaldırılması talebinin kabulüne… İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği’nin 30 Eylül 2020 tarihindeki ‘yurt dışına çıkamamak’ halindeki isimli denetim önleminin kaldırılmasına…’ Yani… Sezgin Baran Korkmaz artık özgürdü.

“”Tarih 5 Aralık 2020… Korkmaz, İstanbul Havalimanı’ndan bir pürüze takılmadan Türkiye’yi terk etti. 24 gün daha sonra da operasyonun düğmesine basıldı. 29 Aralık günü, SBK Holding’in, kurduğu 6 şirket içinde hayali eserler göstererek 132 milyon dolar transfer ettiği ve kara para akladığı tespit edildi. 4 vilayette İstanbul merkezli operasyon düzenlendi.

Sonuçta…

Problemin Sedat Peker olmadığı bir kere daha ortaya çıktı… Peker, 9’uncu görüntüsünde Sezgin Baran Korkmaz’ın, bir iş insanıyla yaşadığı alacak-verecek krizine, İçişleri Bakanı’nın müdahale ettiğini anlattı. Peker’in savlarına nazaran Korkmaz, 4 Aralık 2020’de, bakanlığa çağrıldı. Korkmaz’dan 45 milyon dolarlık alacağından vazgeçmesi istendi. bir daha teze göre, Sezgin Baran Korkmaz’a kendisi hakkındaki soruşturma bilgisi verildi, yurt dışına çıkması istendi.

Soru şu: SBK Holding’in ofisini ve makam aracını hangi siyasetçi kullandı? Hangi siyasetçi, SBK’nın uçağına 7 sefer bindi? SBK’nın maaşa bağladığı gazeteci ya da siyasi dostu var mı?

Sonuö: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in 9 Ekim’de toplumsal medyada yaptığı paylaşımı hatırlatalım: ‘Şu anda kimlerin ve hangi gazetecilerin (maalesef) panik yaşadığını varsayım edebiliyorum…'”

TIKLAYIN – İsmet Berkan: Sezgin Baran Korkmaz’ın 45 milyon dolar alacağı İnan Kıraç‘ın borcuydu

TIKLAYIN – “Firari Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde ücretsiz ağırlanan hâkim ve savcılar kimler?”

Sedat Peker ne demişti?

“Bodrum’da Paramount otel var, sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toplu, Ankara hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat bir adam ki 0X5 ile vazifesine gidip geliyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık sonları aşmışlar, güç zehirlemesi bu biçimde bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niçin alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.”

Öbür, bunun eski muhafazası, kendi müdafaasıydı, onu müdafaa dair lideri yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine niye olan canavar hain, buhrana soktu, başına sıktı. Veysi Ateş, tatil grubunda. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya daha sonradan dahil olacak, bunlar tatil takımı. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, artık de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki evraklar benim şirketim lakin bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi yargıçlar savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Muhafaza daire liderini niye yapıyor biliyor musunuz, en kıymetli erkeklerin yanına adam veriyorlar, polislerini koydu. Kıbrıs’taki adam kayıt yapıyordu ya, bu da polislere yaptırdı.”Ekrem’i Emniyet’ten ayırdı, İş Bankası’na soktu, emniyet müdürünün İş Bankası’nda ne işi olur? Parasını ödeyemeyen, İş Bankası’na kalanlar var ya, büyük oteller, emlak var ya, oraya operasyon. İş Bankası’nın idaresinin de tıpkı biçimde FETÖ soruşturması var, CİMER’e bir mektup, savcılıktan bir kâğıt gösteriyorlar terörle gayretten. Adamın aklı çıkıyor. Adamı köle ettiler. Koskoca MASAK Başkanı’nı kendine köle yaptı, Sadık Soylu köle üzere kullanıyor. Bunlar var ya FETÖ’nün yanında leblebi çekirdek. Bunlar yüzünden insanların o soruşturmalara inancı kalmadı, yeni kuşak inanmıyor FETÖ soruşturmaları.

Süleyman’ı kimse alamıyor. Tayyip ağabeye dedim buda bunları diye, döndü bana casus dedi. Ben berbat bir şey mi söylemiş oldum. Daha da çıkacak. Çabucak kursaydınız ya soruşturma komitesini bütün hepsi araştırılsın Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi…Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel takımından.”

| Sedat Peker’den 9. görüntü | “Süleyman, Sezgin Baran Korkmaz’a ‘Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık’ dedi”