Soğan çuvalından file yaparak voleybol öğrendiler: Bu kızların en büyük hayali ‘A Ulusal Kadro forması’ giyebilmek

JoKeR

Active member
Düziçi ilçesine bağlı Pirsultanlı köyündeki Kırahallı İlkokulu’nda okuyan 10 kız öğrenci, televizyonda izledikleri voleybol sporunu öğrenmek istediklerini okul öğretmenleri Ahmet Güzel’e söylemiş oldu. Konuttan getirdikleri soğan filelerini okulun bahçesine diktikleri iki tahta kazık ortasına geren çocuklar, öbür okullardan gelen toplarla voleybol oynamaya başladı.

TVF toplumsal medyadan görür görmez okula file yolladı

Çocukların durumunu toplumsal medyadan bakılırsan Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, okula voleybol file ve direkleri ile ulusal ekip forması gönderdi.

Gelen file ve direkleri öğretmenleriyle okul bahçesine taşıyarak kuran çocuklar, ikram edilen ulusal ekip formalarını da giyerek hayli sevdikleri voleybolu oynamaya başladı.

AA

Okul öğretmeni Ahmet Hoş, 6 yıldır misyon yaptığı okulda çocuklara spor sevgisini aşılamak için hayli çalıştığını söylemiş oldu.

“Hepsi konuttan çuval getirdi”

Çocukların kendisinden voleybol öğrenmek istediğini belirttiğini aktaran Hoş, “Ben de bütün çocuklara meskenlerine gidip birer soğan filesi almalarını söylemiş oldum. Getirdikleri fileleri, okul bahçesine çaktığım iki tahta kazık ortasına gererek voleybol filesi elde ettik. Öteki okullardan gelen toplarla da çocuklara pası, manşeti, şutu öğrettim” dedi.

AA

“Milli ekip formasını görür görmez çok heyecanlandılar”

TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ’ın çocukların voleybol sevgisini toplumsal medyada gördüğünü ve kendileriyle irtibata geçtiğini belirten Hoş, “Sağ olsun liderim bize voleybol file ve direkleri ile ulusal kadro forması gönderdi. Çocuklar, gelen armağanları görür görmez fazlaca sevindiler. Hele ulusal ekip formasını görür görmez çok heyecanlandılar. Okul, salgın niçiniyle kapalı kaldığı için materyalleri kurup oynama bahtınız olmamıştı. Okulumuzun tekrar açılmasıyla filemizi bahçemize kurduk ve çocuklarla voleybol oynamaya başladık” diye konuştu.

AA

“İnancım tam”

Çocukların voleybolu fazlaca sevdiğini ve gelecek planları ortasında değerli yer kaplamaya başladığına dikkat çeken Hoş, “Özellikle ülkemiz bayan ulusal voleybol ekibini izledikten daha sonra bir birçok ileride ablaları üzere olmayı istemeye başladı. Bu beni fazlaca memnun etti. Gelecekte bu sporu en âlâ biçimde yapacaklarına inancım tam” sözlerini kullandı.

“Eda abla üzere olmak istiyorum”

Öğrencilerden 3. sınıfa devam eden Hürü Karaman, voleybol oynamayı epey sevdiğini tabir ederek, “İleride uygun bir voleybolcu olup ulusal kadroya girmek ve ülkemi en uygun biçimde temsil etmek istiyorum. En hayli Eda abla üzere olmak istiyorum. Onu epeyce seviyorum” dedi.

AA

4. sınıf öğrencisi Emine Karaman da daha evvel okulda fazlaca sıkıntı koşullarda voleybol oynadıklarını belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Hedefim ülkemi temsil edebilmek”

“Öğretmenimizin sayesinde meskenden getirdiğimiz soğan filelerini gererek voleybol filesi yapmıştık. TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ’ın gönderdiği file, forma ve toplar yardımıyla artık daha rahat ve hoş oynayabiliyoruz. Benim de amacım uygun bir sportmen olup ulusal kadroya girmek ve ülkemi temsil etmek.”