Sokak giyim markası Born X Raised’in kurucusu Chris Printup 42 yaşında hayatını kaybetti.

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Bay Printup, 6 Haziran 1981’de Venedik, Los Angeles’ta Seneca Nation’dan Butch Mudbone ve White Mountain Apaçi Kabilesi’nden uyuşturucu satıcısı Cheryl Printup’ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Sonunda kendini maksimum güvenlikli bir hapishanede buldu ve burada Born X Raised’ı başlatmaya karar verdi.

Bay Printup, kısmen bir tanıtım çekimi setinde geçen belgeselde, plak şirketinin “çocukluğunun Los Angeles’ına, özellikle de soylulaştırılmadan önceki Venedik’e ışık tutma” arzusundan doğduğunu söyledi. Tarif edilen Tinseltown’un Karşısı olarak adlandırdı. “Bir fikrim, bir duygum ve bir duygum vardı ve bundan bir şeyler çıkardım.” Hiçbir zaman moda tasarımı eğitimi almadığını veya Avrupa’daki moda etkinliklerine katılmayı hayal etmediğini de sözlerine ekledi. “Plan yoktu, iş modeli yoktu.”

Daha sonra yoksulluk içinde büyümenin zorluklarıyla başlayıp memleketindeki değişimlerle biten hayatını anlattı. Yerel 33 sac metal işçileri sendikasında tamirci olarak çalıştığını söyledi ve markayı “hayal kırıklığımı ve öfkemi yönlendirmek” için kurduğunu sözlerine ekledi. 2013 yılında, o ve ortağı, Los Angeles’ta bir giyim mağazası olan Union’da seriyi satmaya başladı.

Bay Printup’a markayı kurduktan kısa bir süre sonra kanser teşhisi kondu. Kemoterapi gördü ve 100 kilo verdi ve saçlarını Aralık ayında markanın Instagram’da yaptığı bir gönderide yazdı. Tedavi boyunca çalıştı.

“Söylemeye çalıştığım şey, hayatın herkes için zor olduğu ve herkesin bilmesini istiyorum ki, cesareti kırılmış veya hayat size çok fazla engel vermiş gibi hissetmenizde sorun yok. “İyi olacaksın ve her şey daha iyiye gidiyor” diyen Printup, kendisinin iyileştiğini de sözlerine ekledi.