Songül Karlı’nın eski eşinin 10 yıla kadar mahpusu isteniyor! ‘Kendisini varlıklı biri zannediyorduk’

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Songül Karlı’nın eski eşinin 10 yıla kadar mahpusu isteniyor! ‘Kendisini varlıklı biri zannediyorduk’ Sanatçı Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını öne sürdüğü eski eşi Metin Yüncü ile Sezai Temuroğlu ve Barbaros Ataç hakkında açılan ‘dolandırıcılık’ davasının birinci duruşması görüldü.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Songül Karlı ile eski eşi Metin Yüncü katılmadı. Duruşmada sanıklardan Sezai Temuroğlu ile tarafların avukatları hazır bulundu.

“BİZİ DAİMA OYALADI”

Savunması alınan sanık Sezai Temuroğlu, “Metin Yüncü, Kartal’da Uğur Mumcu Mahallesi’nde 8-10 dönüm bir yer olduğunu, burayı satışa hazır vaziyete getirip bize satabileceğini söylemiş oldu. Kendisine gerekli imar süreçleri için 170-180 bin TL para verdik. Bu olay 2008 yılında oldu. Verdiğimiz paraya karşılık rastgele bir evrak almadık. Fakat ortadan iki yıl geçmesine karşın gayrimenkul satışa hazır hale getirilemedi. Parayı geri istedik. Kendisini varlıklı biri zannediyorduk lakin bizi daima oyaladı” dedi.

“BANKADA KULLANAMADIK O YÜZDEN TEFECİYE VERDİM”

Temuroğlu, savunmasının devamında, “Paranın karşılığı olarak Metin’den teminat istedik. O da Songül Karlı ismine satış vekaletnamesini getirdi. ‘Bu gayrimenkulü teminat olarak kullanabilirsiniz, çabucak sonrasında imar işleri çözüldüğünde teminatı kaldırırsınız’ dedi. Lakin vekaleti verilen gayrimenkul hisseliydi. Bankalarda kullanamadık. Bunun üzerine tefecilik yaptığını bildiğim Uğur isimli şahsa gayrimenkulün satışını verdim. sonrasındasında kendisinden satış karşılığı 200 bin lira para aldım. Borcumuzu ödediğimizde tapuyu bize geri verecekti. Fakat Uğur’a olan borcumuzu ödeyemeyince, Uğur burayı 380 bin TL’ye sattı. 210 bin TL’yi kendisine alıp kalan 170 bin TL’yi bana verdi. Ben de bu parayı Metin Yüncü’ye verdim” diye konuştu.

Songül Karlı’nın avukatı, müvekkilinin bir daha sonraki duruşma gelerek beyanda bulunacağını belirtti. Metin Yüncü’nün avukatı ise müvekkilinin rahatsız olduğu için duruşmaya gelemediğini söyleyerek bir daha sonraki duruşmada mahkemeye gelip savunma yapacağını söz etti.
Orta sonucunı açıklayan mahkeme, müşteki Karlı ile sanık Yüncü’nün bir daha sonraki duruşmada tabirlerinin alınmasına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Metin Yüncü, Barbaros Ataç ve Sezai Temuroğlu’nun, ‘dolandırıcılık’ kabahatinden başka farklı 3’er yıldan 10’ar yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları istendi.