Spor yorumcuları Beşiktaş-Galatasaray derbisi için ne dedi?

Gattuso

New member
Harika Lig’in 10. haftasında Beşiktaş 1-0 geriye düştüğü maçta Galatasaray’ı 2-1 yendi. Beşiktaş’ın golleri 39 ve 64. dakikalarda Larin’den gelirken, Galatasaray’ın golünü 35. dakikada Cicaldau kaydetti.

Spor müellifleri müsabakanın akabinde Beşiktaş ve Galatasaray’ın performansını yorumladı.

VOLKAN DEMİREL: Biroldukça Galatasaray takımı gördüm ve onlara karşı oynadım fakat bu takım Galatasaray takımı üzere değil. Beşiktaş’ta 8-9 oyuncuyu gözünüz kapalı sayıyorsunuz. Lakin Galatasaray’da sayamıyorsunuz.

UĞUR MELEKE: Dün son yarım saatte çift santrfora dönen G.Saray dengeyi sağladı, kısım bölüm ibreyi kendi lehine çevirdi, penaltı fırsatını da yakaladı fakat değerlendiremedi. Bir PAOK maçıyla ateşten gömleği giyen ve tekrar hiç çıkarmayan Ersin’in bu biçimdesine büyük maçlarda büyümesi hakikaten takdire kıymet. Kasım’da A Ulusal Takım’a çağırılacağına inanıyorum ben Ersin’in.

GÜNTEKİN ONAY: Dün en âlâ Beşiktaş, alanda yoktu. Yetenekli ayaklar Ghezzal, Batshuayi ve Alex Teixeira kalitelerini alana yansıtamadı. İki gol atan Larin, ileri geri çalışan, bir asist yapan ve savunmada alanını epeyce güzel kapatan Umut’un haricinde Josef ve Necip de düzgün futbol oynadılar. Penaltıyı kurtaran Ersin ise maçın kahramanı oldu.

RIDVAN DİLMEN: Sporting Lizbon maçının akabinde bu maç Konyaspor ile oynansaydı ve Beşiktaş kaybetseydi, ıslıklanırdı. Ruhsal açıdan hayli kıymetli bir maçtı bu maç. Ersin’i de kesinlikle yabancı takımlar takip ediyorlardır. Sergen Yalçın’a da helal olsun, her babayiğidin harcı değildir geçen döneme Ersin ile başlamak. Ersin, sağ tarafı boş bıraktı biraz, zarf attı. Ortada durmadı. Ben Ersin’in sağ tarafına atlayacağını biliyordum.

ALİ ECE: 12. dakikada Beşiktaş %77’lik bir topa sahip olma oranı yakalamıştı. Lakin bir sefer daha başta Batshuayi olmak üzere oyuncular son vuruşlarda sıradan ve tesirli vuruşlar yerine jenerik gol vuruşları deneyince Beşiktaş konum zenginliğinin karşılığını gol olarak hanesine yazdıramadı. Tersine birinci gol tıpkı vakitte jeneriklere geçecek kadar etkileyici bir Cicaldau vuruşu kararı Galatasaray’dan geldi. 5 dakika daha sonrasında Muslera’nın hava topundaki büyük yanılgısı kararı Larin skoru 1-1’e getirdi. Beşiktaş 11’inde kanatta misyon alanlar içinde kâğıt üzerinde ofansif yeteneği en kısıtlı gözüken Umut Meraş sade fakat efektif bir ortayla golün mimarı oldu. Futbolda kimi vakit en uygun vuruş en sade olanıdır ve gol yollarında en güzel vuruş gol olsa jenerikleri süsleyecek olan değil de gösterişsiz ve sade de olsa golle sonuçlanan vuruştur. Natürel galibiyeti koruyan kurtardığı penaltıyla kaleci Ersin oldu. Ersin birinci kaleye geçtikten iki yıl geçmeden bir Galatasaray derbisinde Muslera’dan daha düzgün oynayıp galibiyeti getirecek deseydim, meczup derdiniz! O yüzden Lyon’un ve öteki Fransa Ligue 1 kadrosunun istemesine şaşırmayın artık! İleride tam gelişene kadar kusurlar da yapabilir, Sergen Yalçın’ın yaptığı üzere sabırla güvenmeye devam etmek gerek.