Survivor’a katılan ulusal basketbolcu Merve Aydın: Vaatlerle gitmedim

Gattuso

New member
Müsabakaya basketbol mesleği bittikten daha sonra katılmak istediğini lakin sürecin süratli geliştiğini söyleyen Aydın, “Basketbol oynarken Survivor’a gideceğimi hiç varsayım etmiyordum fakat. Pandemi oldu, yurt dışına da transfer olmuştum ve istediğim üzere olmadı. bir daha Türkiye’ye dönme sonucumdan daha sonra görüştüğüm kadrolarla da son anda anlaşamadım. Bu süreç beni müsabakaya sürükledi. Mesleğimin sonunda katılmayı düşünüyordum. Hayata tutunmam ve hayatın ortasında yaşadığım Survivor’ları müsabakaya katılıp taçlandırmak istiyordum. Bu manada hizmeti oldu bana. Gittiğimde de kendimi keşfetme imkanım ve sıkıştırılmış hayat deneyimi oldu. hayatıma ve basketboluma artıları olacağını söyleyebilirim” dedi.

“Marko Jaric ile kumda basketbol oynamak büyük keyif”

Hoş anılar biriktirdiğini belirten Merve Aydın, “Oraya gitmeden anlaşılmayacak bir zorluğa sahip. Atlet olarak katıldım ve benim önümde kıymetli risk faktörleri vardı. Orada atlet kimliğime ziyan gelmeyecek biçimde yarışıp o biçimde müsabakayı tamamlamayı hedefledim. Bunu da başardım. Orada sabretmeyi, kriz anlarını yönetebilmeyi, kendimi tabir edebilmeyi, kendimi söz edemediğim vakit içinderda sakin kalma üzere özelliklerimi sağlamlaştırdığımi fark ettim zira tahlil odaklı birsiyim. Basketbolu fazlaca özledim, basketbola emsal atışları görmek ve orada basketbol oynamak benim için fazlaca kıymetliydi. Marko Jaric ile kumda çıkıp basketbol oynamak fevkalade keyifliydi. Basketbolu bilmeyen ve izlemeyen insanların bana sarılıp, senin maçlarını izlemek istiyorum, demeleri bana, bir şeyleri başardım, dedirtti. Atletik manada katkısı oldu lakin mental manada epeyce daha fazlası oldu. Basketbola geri döneceğim diyerek gitmiştim. Artık döndüm ve basketbola geri dönmenin heyecanını yaşadım” diye konuştu.

‘Milli kadronun kemikleşmiş takımının modülü olmak istiyorum’

bir daha A Ulusal Grup forması giymek için çalışmalarına başladığını anlatan Aydın, “A Ulusal Kadro formasını giydim ve yeniden amacım ulusal grup forması. Ulusal oyuncuyum sanki gidersem nasıl olur diye düşünüyordum lakin benim yurt haricinde forma giyme sebebim de daha fazla sorumluluk almaktı. Ulusal ekipte sorumluluğu alan, kemikleşmiş takımının bir kesimi olmak istiyorum. A Ulusal Kadro’da yer almak ve oranın öneli bir silahı olmak istiyorum. Bunun için çalışmalarımı sürdürüyorum” açıklamasında bulundu.

‘Basketbol akademisi kurma projem var’

Doğduğu ve basketbola başladığı memleketi Mersin’de basketbol akademisi kurma projesi olan Merve Aydın, “Memleketim Mersin’de bir basketbol akademisi kurma projem var. Bunun için de birinci adımları atacağım. Ben Mersin’de büyüdüm, Mersin’de yetiştim ve bir kız çocuğu olarak oradan çıkarak ulusal formayı giydim, yurt haricinde ülkemi temsil ettim. ömrümde biroldukca zorluğu aştım ve yarışına katılarak bunun gayretini de verdim. Bilhassa küçük kız çocuklarını hayatlarının Survivor’larına hazırlamak tıpkı vakitte basketbola hazırlamak. Bulunduğum yerdeki Merve olmamda basketbol bana inanılmaz hizmet etti. Bunu oradaki küçük kız çocuklarına götürebilmek, daha sonrasında biroldukca vilayette bunu başarabilmek benim hedefim” halinde konuştu.

‘Bir katkım olduysa ne keyifli bana’

Yarışın kendisine epeyce şey kattığını lisana getiren Aydın, “İlk vakit içinderda Acun Beyefendi ile teğe bir görüşmem olmadı daha sonrasında görüştük. Ben aslına bakarsanız her vakit karşı taraftan bir vaat beklemem kendi gayemi belirlerim. Birisinin vaatleri için oraya gitmedim. Kendi gayelerim için gittim. Ancak benim de gayem bulunduğum yarışa katkı sağlamam ve bedel katmayı düşünmemdi. Programın da bana bedel katacağını düşündüm. Oradan aldıklarımla yoluma devam edeceğim. Survivor’a da bir Merve Aydın olarak bir katkım olduysa ne keyifli bana” dedi.