Tiktok fenomeni Destina Masal Güler öldürüldü

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Toplumsal medya fenomeni Destina Masal Güler, erkek arkadaşı Halil Mert’le birlikte pompalı tüfekle uğradığı taarruzda ömrünü kaybetti. Akından yaralı olarak kurtulan Mert, Kemal Çalık’ın kendilerine ateş açtığını tez etti. Çalık tutuklandı.

Ankara’da yaşayan toplumsal medya fenomeni Destina Masal Güler (31), 4 aydır kaportacı Halil Mert’le sevgiliydi. Çift 13 Mayıs günü Halil Mert’in Mamak’taki konutunun bahçesinde otururken, bir arabadan üzerlerine pompalı av tüfeğiyle 3 el ateş açıldı. Başından ve boynundan vurulan Güler hayatını kaybetti, Halil Mert ise yavaşça yaralı olarak kurtuldu.

Halil Mert jandarmada verdiği sözde, “Kemal Çalık’la o gün uyuşturucu sattığı için hengame etmiştik. Kemal beni darp etti, arkadaşı ise sol kolumdan ve belimden bıçakladı. İkisinden de şikâyetçi olmadım. Birkaç saat daha sonra beyaz renk bir araçtan bize ateş açtılar. Otomobildeki kişi Kemal Çalık’tı. Destina fazla yara almasın diye üzerine kapandım ancak öldü. Çalık da kaçtı” dedi.

Jandarmaya teslim olan Kemal Çalık, ataktan bilgisi olmadığını argüman ederek kendisini şöyleki savundu:

“Halil Mert ve 4 arkadaşı bana ve arkadaşlarıma saldırdı. Beni bir araca bindirip meskenlerine götürdüler. Köpeklerini bana yanlışsız kışkırtıp ortada başıma yumruk attılar. Destina Masal Güler de yanlarındaydı. O vurmadı lakin benimle alay etti. Fırsatını bulup yanlarından kaçtım. Köpekleri peşimden koşup bacağımdan ısırdı. Parkta otururken babam aradı. Jandarmanın beni aradığını söyleyince buraya geldim.”

Jandarma grupları cinayeti çözmek için fazlaca sayıda güvenlik kamerasını inceledi, görgü şahitleriyle görüştü. Kemal Çalık’ın konutunda yapılan aramada, hücum sırasında üzerine giydiği kıyafetler ve Destina Masal Güler’in öldürüldüğü pompalı av tüfeği de ele geçirildi. Kemal Çalık ‘kasten öldürme’ hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.